Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

oblačno
Ponoči se bo dogajanje umirilo. Zjutraj pa se bo na zahodu ponovno zmerno pooblačilo, možna je kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
18°C | 29°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 27°C
ponedeljek, 23.07.2018
17°C | 28°C
torek, 24.07.2018
16°C | 28°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 28°C
Opozorila
Petek, 20.7.2018 ob 18h
Zvečer bodo v notranjosti še nastajale nevihte, možna so krajevna neurja.
18°C
29°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Novinarska konferenca v Trebnjem - Podpis ......


OBČINSKE

| |
04.04.2018      15:13
A A

Novinarska konferenca v Trebnjem - Podpis pogodbe za izvedbo investicij »REKONSTRUKCIJA LOKALNE CESTE TREBNJE - RAČJE SELO - II. FAZA« in UREDITEV KROŽNEGA KRIŽIŠČA V STAREM TRGU PRI KMETIJSKI ZADRUGI TREBNJEDeli:

Danes je na Občini Trebnje potekala novinarska konferenca, na kateri se je podpisala pogodba za izvedbo investicij »REKONSTRUKCIJA LOKALNE CESTE TREBNJE - RAČJE SELO - II. FAZA« in UREDITEV KROŽNEGA KRIŽIŠČA V STAREM TRGU PRI KMETIJSKI ZADRUGI TREBNJE.

Občina Trebnje namerava z realizacijo investicije rekonstrukcije lokalne ceste LC 425001 (Trebnje-Račje selo) – II. faza dokončati rekonstrukcijo navedene lokalne ceste. Le-ta se je pričela v letu 2016. Osnovna projektna dokumentacija je bila dopolnjena s pločnikom izven naselja zaradi vzpostavitve varne peš povezave med naselji Trebnje in Račje selo. Uredilo se bo tudi nevarno križišče lokalnih cest v naselju Račje selo.

Občina Trebnje je za naveden poseg izvedla postopek javnega naročila, v katerem je bil kot najugodnejši ponudnik izbran izvajalec - podjetje Komunalne gradnje d.o.o. iz Grosuplja. Vrednost investicije znaša 235.067,12 EUR brez DDV oziroma 286.781,88 EUR z DDV.

Z izvedbo investicije se bo tako rekonstruirala lokalna cesta v dolžini 661 m in širini 6 m in zgradil pločnik v dolžini 627 m in širini 1,5 m z javno razsvetljavo. Navedeni posegi bodo tako izboljšali prevoznost obravnavanega odseka ceste, povezanost med naselji, prometno varnost, infrastrukturno urejenost občine in ne nazadnje splošne pogoje bivanja za tamkajšnje prebivalce.

 

 

Občina Trebnje namerava skupaj s Kmetijsko zadrugo Trebnje urediti krožno križišče v Starem trgu pri KZ Trebnje. V skladu s sporazumom o sofinanciranju za navedeni projekt, Občina Trebnje financira ureditev krožišča z rekonstrukcijo obstoječe komunalne in energetske infrastrukture, KZ Trebnje pa financira ureditev parkirišča pred trgovino ter izvedbo novega uvoza.

Namen investicije je umiritev motornega prometa na tem območju in s tem povečanje prometne varnosti, predvsem za šibkejše udeležence v prometu, pešce ter s tem izboljšati splošno urejenost mesta Trebnje.

Tudi za navedeni poseg je Občina Trebnje izvedla postopek javnega naročila, v katerem je bil kot najugodnejši ponudnik prav tako izbran izvajalec Komunalne gradnje d.o.o.

Vrednost investicije znaša 310.403,67 EUR brez DDV oziroma 378.692,48 EUR z DDV.

Tekom investicije se bo izvedla denivelacija krožnega križišča (dvignjena ploščad krožnega križišča) z ureditvijo klančin na vseh priključnih krakih, tlakovale površine za pešce, postavila cestna razsvetljava in preuredilo (razširilo) obstoječe parkirišče.

 

Rok izvedbe del za oba projekta je 31. 8. 2018.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!