Logo MojaObčina.si

Trebnje

JUTRI
30°C
18°C
SRE.
32°C
18°C
955

NACIONALNA PREVENTIVNA AKCIJA PEŠEC OD 5. 2. DO 11. 2. 2018

   

 

Javna agencija RS za varnost prometa (AVP) bo tudi ob letošnji nacionalni akciji PEŠEC, ki bo potekala med 5. in 11. februarjem in pod sloganom Bodi viden, bodi previden, posvetila posebno pozornost večji osveščenosti pešcev, še posebej starejših in otrok – šolarjev ter voznikov, glede pravilnega ravnanja v cestnem prometu. S preventivno akcijo bo agencija posvetila posebno pozornost uporabi odsevnih predmetov, saj so dnevi še vedno kratki, pravilnem ravnanju v cestnem prometu in upoštevanju omejitev hitrosti v naseljih ter odstopanju prednosti pešcem pred označenimi prehodi s strani voznikov. Poleg preventivno-vzgojnih aktivnosti bo v času trajanja nacionalne preventivne akcije potekal tudi okrepljen nadzor s strani Policije in občinskih redarstev, ki bodo spremljali pravilno ravnanje voznikov kot tudi pešcev v cestnem prometu.

Varno na cesti vam želi Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu pri Občini Trebnje.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi