Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

delno oblačno
Ponoči se bo pooblačilo v vzhodnih krajih, oblačno bo ostalo tudi drugod v notranjosti Slovenije. Jasnilo se bo na Primorskem, kjer bo zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, ob morju 12 °C.
9°C | 14°C
četrtek, 15.11.2018
5°C | 12°C
petek, 16.11.2018
3°C | 9°C
sobota, 17.11.2018
1°C | 7°C
Opozorila
Torek, 13.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Na Slovaškem Trebanjci s 100% izkupičkom, za ......


OBČINSKE

| |
11.04.2018      7:30
A A

Na Slovaškem Trebanjci s 100% izkupičkom, za center Autis pa zbrali preko 2.000 EUR!Deli:

V soboto, 7. aprila 2018, je v Trenčinu na Slovaškem, pod taktirko partnerskega kluba Victory Gym Trenčin in s podporo Občine Trebnje, Kluba borilnih veščin Fearless Fighters Trebnje, Victory Gym Novi Sad in Boxing Academy Diamond Trst, potekal drugi mednarodni borilni spektakel v sklopu projekta FATE – FATE FIGHT NIGHT Trenčin.

Petkovim pripravljalnim aktivnostim je v soboto sledil glavni dogodek FATE Fight Night Trenčin, ki ga je obiskalo približno 1.100 ljudi. Člani KBV Fearless Fighters Trebnje s trenerjem Alenom Štritofom so v prvem amaterskem delu s pričetkom ob 17. uri najprej slavili zmago mlade borke Luane Ovnik proti Slovakinji Radoslavi Brezanyovi. Nekaj ur kasneje je v ring stopil še odlično pripravljen Klemen Pekolj, ki je borbo vodil od začetka do konca in si tako priboril zmago proti Gašperju Kustrinu iz Boxing Academy Diamond, Italija. Kot je na svojem FB profilu zapisal Alen Štritof, je dogodku grenak priokus pustila le odpoved borbe Mie Jarc. Zaradi neprofesionalnega pristopa trenerjev je nasprotnica zaradi slabega počutja morala od borbe odstopiti. 

Skupno smo bili sicer priča dvema amaterskima borbama v K-1 in 9 profesionalnim borbam v K-1, tajskemu boksu, MMA in boksu. Borilni spektakel je pomenil precejšnji organizacijski zalogaj za gostujoči klub Victory Gym Trenčin, vendar se je izkazalo, da je mlada ekipa temu več kot dorasla. Poslastico večera je vsekakor predstavljala borba med domačinom Lukašem Mandincem in borcem iz Tajske, Yodpitejem Petchrungruangom. Kljub izredni tehniki Tajca je zmago na veliko veselje publike slavil domačin Mandinec.

Borilni spektakel v Trenčinu, ki je sicer potekal že deveto leto zapored, je letos prvič pristopil k skupni akciji projekta FATE »s športom za šport«, ki ga sofinancira program Erasmus+ Sport Evropske unije. S projektom želimo namreč ozavestiti, da lahko z zbiranjem sredstev na različnih športnih dogodkih, pomagamo k športnim aktivnostim tistim, ki za to potrebujejo dodatno pomoč. Različni centri za osebe s posebnimi potrebami se v veliki večini financirajo iz državnega proračuna, za dodatne programe v športu pa jim po navadi sredstev primanjkuje.  Tako nam je v Trenčinu uspelo za osebe z avtizmom iz centra Autis zbrati preko 2.000 EUR.

Vincent Van Gogh je dejal: »Dobre stvari ne nastanejo impulzivno, temveč so serija majhnih reči, ki so se združile.« V tem duhu se bomo v sklopu projekta FATE še naprej trudili za socialno vključevanje ljudi s posebnimi potrebami, tudi z izvedbo serije športnih delavnic za varovance posameznih centrov.

 

Sledite nam na FB strani projekta FATE: https://www.facebook.com/FATEeurope/

projektna  skupina FATE

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Trebnje
Občina Trebnje
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
13.11.2018 | Kultura
Bralni klub Čarobni svet besed
17.11.201 | Družabni dogodki
5. Martinov pohod od Lisca do Šmavra
17.11.2018 | Družabni dogodki
Klapa Gallus z vokalno skupino Vilinke
17.11.2018 | Družabni dogodki
Klapa Gallus z vokalno skupino Vilinke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.