Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.07.2017

delno oblačno
Danes bo dopoldne povečini sončno. Popoldne bo spremenljivo oblačno s krajevnimi plohami in posameznimi nevihtami. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 25, na Primorskem do okoli 27 stopinj C.
16°C | 25°C
sreda, 26.07.2017
13°C | 24°C
četrtek, 27.07.2017
14°C | 27°C
petek, 28.07.2017
15°C | 30°C
sobota, 29.07.2017
16°C | 30°C
Opozorila
Torek, 25.7.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

MEDOBČINSKA PROSLAVA OB SLOVENSKEM KULTURNEM ......


OBČINSKE

| |
10.02.2017      10:08
A A

MEDOBČINSKA PROSLAVA OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU OBČIN MIRNA, MOKRONOG-TREBELNO, ŠENTRUPERT IN TREBNJEDeli:

 

»Naša slovenska kultura je rezultat vsega našega duševnega in materialnega dela od začetka zavednega narodovega življenja do danes,« je na medobčinski proslavi ob slovenskem kulturnem prazniku definicijo Ivana Cankarja o slovenski kulturi predstavil letošnji slavnostni govornik Anton Kotar, vsestranski mirnski kulturnik.

Kotar je sicer v svojem nagovoru obiskovalce popeljal v zgodovino, ko je predstavil Cankarjev opis slovesnega odprtja spomenika Francetu Prešernu leta 1905 v Ljubljani. Velikan slovenske književnosti je namreč takrat opisal razliko med narodom in ljudstvom, je dejal Kotar, ki je predstavil tudi svoj pogled na kulturo posameznika, še posebej malega naroda v pogojih globalizacije, in kulturo generacije v 3. življenjskem obdobju, področje, na katerem ima tudi sam bogate izkušnje. Svoj nagovor pa je sklenil z mislimi o domačem dogajanju, predvsem o praznovanju 50-letnice mednarodnega tabora likovnih samorastnikov, ne nazadnje so letošnje leto razglasili za Leto kulture Temeniške in Mirnske doline.

Proslavo občin Mirna, Mokronog-Trebelno, Šentrupert in Trebnje, poimenovano Prijatlji, je tudi letos pripravila trebanjska izpostava Javnega sklada za kulturne dejavnosti (JSKD), gostili pa so jo v šentrupertski osnovni šoli. Zbrane so v imenu štirih občin nagovorili šentrupertski župan Rupert Gole, mirnska podžupanja Barica Kraljevski, župan občine Mokronog-Trebelno Anton Maver in v. d. generalnega direktorja Direktorata za ustvarjalnost na Ministrstvu za kulturo Igor Teršar, ki je spregovoril tako v imenu trebanjskega župana kot tudi v imenu kulturnega ministrstva.

V pestrem kulturnem programu - scenarij in povezovanje je prevzela Mateja Leban, ki je prireditev poimenovala Stvar srca, saj je bila rdeča nit večera srčnost v kulturi - so se tudi tokrat predstavili društva oz. skupine iz vseh štirih občin.

Nastopili so trebanjski godbeniki in mažorete, mokronoška lutkovna skupina Mokre tačke, vokalni skupini Dominus z Mirne in Lilith iz Šentruperta, sopranistka Tjaša Starič in prof. Zoltan Peter iz Glasbene šole Trebnje ter Gašper Gole na kitari in Maja Žibert. Po in pred petkovo proslavo pa so se predstavile tudi klekljarice iz klekljarske skupine Žnurce, ki delujejo kot sekcija Kulturnega društva Trebnje.

 

Povzeto po članku v Dolenskem listu - J. S., foto: OI JSKD Trebnje

 

Občinska uprava
Oddelek za splošne zadeve
 0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Trebnje
Občina Trebnje
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 129
Izšla: 12.07.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.07.2017
Danes ni dogodkov.
03.08.2017 | Ostalo
Lars&Sven Burgers® Foodtruck
03.08.2017 | Ostalo
Lars&Sven Burgers® Foodtruck

Bodite prvi pri oddaji mnenja.