Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
14°C
-2°C
JUTRI
14°C
-2°C
Deli
2803

Kulturne sledi Friderika Barage v glini, čipki in barvah

Četrtek, 7. marca, je bil v Domu starejših občanov Trebnje poseben dan. V Zeleni dvorani se je otroški smeh prepletal s pesmijo dedkov in babic. Klekljarska skupina Žnurce je namreč pripravila 2. medgeneracijsko klekljarsko delavnico, ki jo je obogatila z odprtjem razstave Glina, Baraga in čipka. Odprtje so popestrili otroci skupine Medvedki iz Vrtca Mavrica Trebnje pod vodstvom Brigite Borak in Mari Tomšič ter članice in člani Folklorne skupine Nasmeh. V okviru odmevnega projekta Baraga in čipka kot niti sodelovanja so v avli doma starejših občanov predstavili razstavo, ki je plod prijetnega sodelovanja skupine Žnurce z Ireno Blaznik in Andrejo Stankovič – edinstvenimi oblikovalkami izdelkov iz gline, ki so se jim z unikatnimi predmeti pridružili predstavniki VDC Kranj – enota Škofja Loka, ter sodelovanja z odlično rokodelko Cvetko Grbec in izjemno slikarko Nataše Zaletelj. Gre za prepletanje inovativnosti pri oblikovanju gline, dediščine misijonarja Friderika Barage in tradicije klekljarstva.

14. marca, ob koncu razstave, bo v Domu starejših občanov Trebnje 3. medgeneracijska klekljarska delavnica – in sicer od 15. do 19. ure. Delavnica je brezplačna in namenjena dodatnemu socialnemu vključevanju ranljivih skupin.

 

Foto: Eving

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi