Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
10°C
6°C
JUTRI
12°C
0°C
Deli
1401

IZGRADNJA PLOŠČADI OBMOČJA CIK-A FORMA VIVA 1. FAZA

 

Občina je skupaj s krajevno skupnostjo Trebnje izvedla projekt ureditve območja CIK-a Forma Viva 1. faza. V okviru investicije se je v 1. fazi izgradila prireditvena ploščad s pokritim prireditvenim odrom. Prostor bo namenjen razstavi večjih kipov in skulptur, ki bodo postavljeni na posebnih betonskih podstavkih. Prostor bo namenjen tudi organizaciji in izvedbi vseh krajevnih kulturnih prireditev za večje število obiskovalcev. Prireditvena ploščad je v celoti izvedena z betonskimi tlakovci, z izjemo zelenega pasu z drevesi in nekaj travnatimi površinami. Na ploščadi se je izvedla tudi moderna javna razsvetljava, postavili so se koši za smeti in klopi za počitek. Konstrukcija pokritega prireditvenega prostora je izvedena iz armiranega vidnega betona, kar daje objektu naraven videz. Investicija je bila zaključena v novembru 2019, njena obračunska vrednost vseh del je znašala 93.955,56 EUR brez DDV oz. 114.625,78 EUR z DDV. Investicija je sofinancirana s strani Evropskega sklada za regionalni razvoj v višini 46.169,22 EUR z DDV.

 

Matija Bitenc  

Oddelek za okolje, prostor in infrastrukturo

OU Občine Trebnje

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi