Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

jasno
Popoldne bo povečini sončno, nastale bodo posamezne plohe ali nevihte. Temperature bodo od 23 do 29 °C.
15°C | 27°C
petek, 21.09.2018
14°C | 29°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 24°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 21°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Čestitka župana Občine Trebnje Janu Čibeju in ......


OBČINSKE

| |
22.02.2018      15:08
A A

Čestitka župana Občine Trebnje Janu Čibeju in Luku Poljancu za njun izjemen uspehDeli:

 

V Luksemburgu je od 10. do 18. februarja 2018 potekalo mednarodno tekmovanje tolkalnih duov z nazivom International Percussion Competition Luxembourg, na katerem sta med 21 vrhunskimi tolkalnimi pari z vsega sveta zmagala Slovenca Jan Čibej in Luka Poljanec. Duo Dendrocopos, kot sta si nadela ime, je poleg 1. nagrade prejel tudi nagrado občinstva.

Mlada slovenska glasbenika sta dosegla izjemen uspeh v svetovnem merilu. Njun dosežek ne priča le o uspehu dveh posameznikov, pač pa tudi o kakovosti slovenskega glasbenošolskega izobraževanja, o predanih, delovnih in srčnih mladih glasbenikih ter njihovih pedagogih.

19-letni Jan Čibej, študent 1. letnika Akademije za glasbo v Ljubljani in dijak 4. letnika Gimnazije Poljane, ter 18-letni Luka Poljanec, dijak 4. letnika Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, sta bila najmlajša udeleženca tekmovanja. Njun mentor je Simon Klavžar, profesor tolkal in komorne glasbe na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani ter docent na Akademiji za glasbo v Ljubljani.

Tekmovanje International Percussion Competition Luxembourg (IPCL) ne poteka po starostnih kategorijah; zgornja omejitev starosti je 36 let za enega člana dua oziroma 60 let skupne starosti obeh članov. Mlada slovenska tolkalca sta se tako na tekmovanju merila s precej starejšimi, tudi profesionalnimi tolkalci, zato je njun uspeh še toliko večji.

Tekmovanje IPCL poteka za disciplino duo le vsakih 9 let. Je član svetovne zveze mednarodnih glasbenih tekmovanj World Federation of International Music Competitions s sedežem v Ženevi. Gre za zvezo 125-ih najuglednejših glasbenih tekmovanj, od tega so 4 za tolkala (ARD München, Ženevsko tekmovanje, TROMP Eindhoven in IPCL Luksemburg), kar dokazuje mednarodnost, nivo in ugled tekmovanja IPCL v svetu. Več o tekmovanju in sodelujočih si lahko preberete na spletni strani http://ipcl.lu/.

Letošnje tekmovanje IPCL je potekalo 8 dni v 3 krogih. Vsak duo je pripravil 85 minut programa. Prvi krog tekmovanja je potekal 3 dni (vsi sodelujoči dui so se predstavili z 20-minutnim programom), v polfinale se je uvrstilo 9 duov (vsak je izvedel 30 minut programa), za finale pa je mednarodna 7-članska žirija (Paul Mootz, Boris Dinev, Philippe Limoge, Katarzyna Myćka, Fumito Nunoya, Bart Quartier in Matthias Schmitt) izbrala 3 due (vsak je izvedel 35 minut programa).

 

Alojzij Kastelic, župan Občine Trebnje zmagovalcema iskreno čestita in jima želi še veliko nadaljnjih uspehov. 

 

Posnetke nastopov zmagovalnega Dua Dendrocopos na tekmovanju v Luksemburgu lahko poslušate prek Youtube kanala (IPCL 2018).

Dendrocopos Duo - Ultimatum II - IPCL 2018 Preliminary Round

Dendrocopos Duo - Astral Trip - IPCL 2018 Preliminary Round (obvezna skladba)

DENDROCOPOS DUO - Eight on 3 and Nine on 2 - IPCL 2018 Semi-Finals  

DENDROCOPOS DUO - Octabones - IPCL 2018 Semi-Finals

DENDROCOPOS DUO - Goldrush - IPCL 2018 Semi-Finals (obvezna skladba)

DENDROCOPOS DUO - Das Lied vom jungen Akkordeonspieler - IPCL 2018 Finals

DENDROCOPOS DUO - Tango - IPCL 2018 Finals

DENDROCOPOS DUO - Sex in the Kitchen - IPCL 2018 Finals

DENDROCOPOS DUO - Sonata K 141 - IPCL 2018 Finals

DENDROCOPOS DUO - Terra X - IPCL 2018 Finals (obvezna skladba)

 

Foto: Bruno Čibej

 

Občinska uprava
Oddelek za splošne zadeve

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Trebnje
Občina Trebnje
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.