Logo MojaObčina.si

Trebnje

JUTRI
20°C
9°C
SRE.
21°C
7°C
Deli

CIK Trebnje sodeluje pri razvoju evropskega socialnega podjetništva

Center za izobraževanje in kulturo (CIK) Trebnje skupaj s petimi evropskimi organizacijami utira novo pot socialnemu podjetništvu, v prvi vrsti za ženske. V okviru evropskega projekta WISE, pri katerem sodelujejo še partnerji iz Velike Britanije, Francije, Španije, Romunije in Italije, sledijo strategiji Evropa 2020, ki socialno podjetništvo prepoznava kot ključ za premagovanje visoke stopnje brezposelnosti med moškimi in ženskami v EU. Cilj je oblikovati orodja, s katerimi bodo izobraževalci odraslih bodočim socialnim podjetnicam pomagali pridobiti kompetence in spretnosti za ustanovitev ter uspešno vodenje socialnega podjetja. 

 

Projekt WISE, ki ga bomo s partnerji izvajali do februarja 2022, poleg socialnega podjetništva v ospredje postavlja še enakost med spoloma in integracijo žensk iz manj vzpodbudnih okolij na trg dela. Konkretna naloga CIK Trebnje v projektu WISE bo zasnovati različne metode, ki bodo ženskam v pomoč pri načrtovanju karierne poti, da bodo postale bolj samozavestne in suverene tako v zasebnem življenju kot tudi na kariernem področju.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi