Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

delno oblačno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 16°C
torek, 23.09.2018
12°C | 21°C
sreda, 25.09.2018
1°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
0°C | 15°C
petek, 27.09.2018
2°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

ZAKLJUČNI PRIPOVEDOVALSKI DOGODEK Z ......


KULTURA

| |
16.10.2017      14:44
A A

ZAKLJUČNI PRIPOVEDOVALSKI DOGODEK Z OTVORITVIJO RAZSTAVE V DOBRNIČUDeli:

Dvodnevna delavnica Umetnost pripovedovanja pravljic se običajno zaključi s pripovedovalskim dogodkom. Letošnji pripovedovalski dogodek smo združili z otvoritvijo razstave likovnih del 1. ex tempora, ki je potekal na vinorodnem predelu dobrniške doline, na Liscu, 29. aprila letos. Vinogradniški Lisec v umetniških očeh so poimenoval ex tempore in pod istim imenom smo soorganizatorji sobotnega javnega dogodka: Kulturno turistično društvo Dobrnič, Društvo vinogradnikov Lisec Dobrnič in Društvo likovnikov Trebnje povabili na dogodek v dobrniško kulturno dvorano ob 19. uri.

V prvem delu večera so se predstavili udeleženci delavnice z mentorico Ljobo Jenče s pripovedovanjem dveh pravljic iz zakladnice slovenskih pravljic o vilah in pastirčku.

V nadaljevanju je zbrano občinstvo pozdravil predsednik Kulturo turističnega društva Dobrnič gospod Tone Perpar, Brane Praznik, predsednik Društva likovnikov Trebnje, pa je predstavil razstavljena dela liškega 1. ex tempora. Predsednica Društva vinogradnikov Lisec Dobrnič, Anica Maraž, je prav tako pozdravila in predstavila potek prvega extempora in razglasila odprtje razstave, ki so si jo lahko ogledali preko cele tretje oktobrske nedelje tudi udeleženci tradicionalne velike prireditve v Dobrniču ob 74. obletnici 1. kongresa Slovenske protifašistične ženske zveze.

Sobotni dogodek so poleg pripovedovalcev soustvarjali še Ženski pevski zbor Kulturno turističnega društva Dobrnič, pod vodstvom zborovodkinje Mateje Glivar, harmonikašica in članica vinogradniškega društva Nastja Krese ter povezovalka Špela Novak. Člani Društva vinogradnikov Lisec Dobrnič so poleg soorganizacije dogodka poskrbeli tudi za prigrizek ob dobri kapljici in ogledu razstave po zaključku prireditve. Na delavnici je bilo veliko povedanega o vilah in v ta namen je Rezi Žnidaršič z Jezera spekla vilinski kruh, ki ga je gospa Ljoba po prireditvi razrezala in podelila obiskovalcem prireditve.

Finančno so delavnico in dogodek omogočili Občina Trebnje in Šentrupert ter Javni sklad RS za kulturne dejavnosti.   Vsem, ki so kakor koli pomagali in pripomogli k izvedbi vikend dogajanja v Dobrniču, iskrena hvala.

 

                                                                                              JSKD Območna izpostava Trebnje

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.