Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno in sprva povečini suho. V drugem delu noči se bo povečala možnost za občasne padavine v južni in zahodni Sloveniji. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
11°C | 21°C
četrtek, 18.10.2018
12°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 20°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Začeli so z gledališčem kamišibaj


KULTURA

| |
08.10.2018      9:42
A A

Začeli so z gledališčem kamišibajDeli:

V Trebnjem so tudi to jesen zasnovali ustvarjalne delavnice, poimenovane Sobotno galerijsko dopoldne, ki jih vsako prvo soboto v mesecu gostijo v tukajšnji Galeriji likovnih samorastnikov. Novo sezono, ki bo trajala vse do aprila prihodnje leto, so začeli z delavnico gledališča kamišibaj.

Mentorica sobotne delavnice Polonca Bartolj je uvodoma predstavila gledališče kamišibaj, japonsko obliko pripovedovanja zgodb ob slikah na malem lesenem odru. Udeleženci, tako predšolski kot šolski otroci, so nato ustvarjali svoje risbe in se tudi sami preizkusili v japonski obliki pripovedovanja zgodb, hkrati pa so prisluhnili izvrstnim predstavam mentorice.

Sobotne galerijske dopoldneve, ki jih pripravlja trebanjska izpostava Javnega sklada za kulturne dejavnosti (JSKD) v sodelovanju z Zvezo kulturnih društev Trebnje, Galerijo likovnih samorastnikov Trebnje in CIK-om Trebnje, bodo nadaljevali novembra, ko bodo udeleženci ustvarjali z Nino Kolar.

Besedilo in foto: JSKD OI Trebnje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.