Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
24°C
17°C
JUTRI
26°C
17°C
Deli
2789

Začeli so z gledališčem kamišibaj

V Trebnjem so tudi to jesen zasnovali ustvarjalne delavnice, poimenovane Sobotno galerijsko dopoldne, ki jih vsako prvo soboto v mesecu gostijo v tukajšnji Galeriji likovnih samorastnikov. Novo sezono, ki bo trajala vse do aprila prihodnje leto, so začeli z delavnico gledališča kamišibaj.

Mentorica sobotne delavnice Polonca Bartolj je uvodoma predstavila gledališče kamišibaj, japonsko obliko pripovedovanja zgodb ob slikah na malem lesenem odru. Udeleženci, tako predšolski kot šolski otroci, so nato ustvarjali svoje risbe in se tudi sami preizkusili v japonski obliki pripovedovanja zgodb, hkrati pa so prisluhnili izvrstnim predstavam mentorice.

Sobotne galerijske dopoldneve, ki jih pripravlja trebanjska izpostava Javnega sklada za kulturne dejavnosti (JSKD) v sodelovanju z Zvezo kulturnih društev Trebnje, Galerijo likovnih samorastnikov Trebnje in CIK-om Trebnje, bodo nadaljevali novembra, ko bodo udeleženci ustvarjali z Nino Kolar.

Besedilo in foto: JSKD OI Trebnje

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi