Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.02.2018

oblačno
Ponoči se bo sneženje od juga spet nekoliko okrepilo in zajelo vso Slovenijo. Le ob morju ter ponekod na Goriškem bo večinoma deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem do 4 °C.
-2°C | -1°C
nedelja, 25.02.2018
-9°C | -6°C
ponedeljek, 26.02.2018
-10°C | -7°C
torek, 27.02.2018
-10°C | -6°C
Opozorila
Četrtek, 22.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-2°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vsak všeček šteje


KULTURA

| |
07.02.2017      8:17
A A

Vsak všeček štejeNa nedavni novinarski konferenci so predstavili pomembne letošnje projekte, foto Alenka S. Lamovšek
Na nedavni novinarski konferenci so predstavili pomembne letošnje projekte, foto Alenka S. Lamovšek
Deli:

V Galeriji likovnih samorastnikov Trebnje so se odločili za prav poseben projekt – Podiramo rekorde v kulturi. »Čim več ljudi iz bližnje in daljne okolice želimo povabiti, da obiščejo našo galerijo. Vsi obiskovalci bodo s podpisom na tablo v preddverju postali naši prijatelji in teh si v letošnjem, za nas prav posebnem letu, želimo čim več,« pove Patricija Pavlič, direktorica CIK Trebnje. Med prvimi so prijatelji galerije, ki edina v Sloveniji hrani obsežno mednarodno zbirko naivne umetnosti, postali župana občin Trebnje in Mokronog-Trebelno, ravnateljica trebanjske glasbene šole in predstavniki trebanjske izpostave Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti. »Galerija ima velik pomen ne samo v slovenskem prostoru, ampak tudi v širšem, saj Trebnjemu in občinam soustanoviteljicam omogoča, da se povezujejo z drugimi kraji in ustvarjalci,« je ob podpisu na tablo dejal Alojzij Kastelic, župan Občine Trebnje.

Gonilna sila Galerije likovnih samorastnikov Trebnje so mednarodni tabori. Priprave na letošnji 50. tabor, ki bo junija v Trebnje privabil umetnike z vsega sveta, so v polnem teku. »Z nestrpnostjo pričakujemo junij, saj bomo gostili predstavnike mlajše in starejše generacije umetnikov iz Slovenije in tujine. Na dan začetka tabora bomo s ponosom premierno predvajali tudi film o Galeriji likovnih samorastnikov Trebnje,« poudarja Pavličeva. Enotedenski dogodek bo potekal od 10. do 17. junija. »Tabori stremijo k povezovanju samoraslih umetnikov z vsega sveta, tudi v naših občinah stremimo k medsebojnemu povezovanju na različnih področjih, tudi kulturnem. Kulturni ustvarjalci z različnih območij se znajo združiti na prireditvah za dober namen in prepričan sem, da bomo vse aktivnosti nadaljevali in jih še nadgradili,« je povedal Anton Maver, župan Občine Mokronog-Trebelno, ki je skupaj z galerijo in župani sosednjih občin letošnje leto razglasil za Leto kulture Temeniške in Mirnske doline.

Prav vsi si želijo, da bi njihovo sporočilo doseglo čim več ljudi, zato so temu pomembnemu likovnemu jubileju v galeriji posvetili celo leto. Nedavno so tako skupaj z županom Občine Šentrupert, Rupertom Goletom, odprli začasno razstavo z naslovom Od včeraj do jutri, pol stoletja Taborov likovnih samorastnikov. »Zakopali smo se v dokumentarno gradivo in pripravili predstavitev, ki prikazuje ozadje nastanka taborov in njihov vpliv na ožjo in širšo skupnost, tudi mednarodno,« še doda Pavličeva. Dvanajst panojev, opremljenih s fotografijami, slikami, plakati in besedili, obiskovalce popelje skozi čas in jim pogled usmeri tudi v prihodnost.

Pred nami je pestro in bogato leto, še posebej za gurmane kulturnih dogodkov. Teh v prostorih in pod okriljem Galerije likovnih samorastnikov Trebnje, Javnega sklada za kulturne dejavnost OI Trebnje in Glasbene šole Trebnje v mesecih, ki so pred nami zagotovo ne bo manjkalo. Spremljajte nas in lepo vabljeni k všečkanju Galerije likovnih samorastnikov Trebnje.

CIK Trebnje
Priloge:
Neznan tip datoteke
Na nedavni novinarski konferenci so predstavili pomembne letošnje projekte, foto Alenka S. Lamovšek
80534_nanedavninovinarskikonferencisopredstavilipomembneletosnjeprojektefotoalenkas.lamovsek.jpg (749 KB)
Neznan tip datoteke
Patricija Pavlič, direktorica CIK Trebnje, v družbi prvih, ki so Galeriji podarili všeček, foto Alenka S. Lamovšek
80534_patricijapavlicdirektoricaciktrebnjevdruzbiprvihkisogalerijipodarilivsecekfotoalenkas.lamovsek.jpg (779,78 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 135
Izšla: 12.02.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.