Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno. Ponekod na jugu bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do okoli 12 °C.
1°C | 5°C
četrtek, 22.11.2018
5°C | 7°C
petek, 23.11.2018
5°C | 10°C
sobota, 24.11.2018
6°C | 12°C
nedelja, 25.11.2018
7°C | 10°C
Opozorila
Sreda, 21.11.2018 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vnovič so se srečale pripovedovalke


KULTURA

| |
29.10.2018      10:43
A A

Vnovič so se srečale pripovedovalkeDeli:

Že več kot desetletje se na območju delovanja Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti, Območna izpostava Trebnje, srečujemo v skrbi za lepo pripovedovanje in ohranjanje našega ljudskega izročila. Tako vsako leto v Temeniški in Mirnski dolini gostimo delavnico Umetnost pripovedovanja pravljic z mentorico Ljobo Jenče, pevko in pripovedovalko, letošnja osrednja nit pa je bila pravljica o perescu Zlatega ptička.

Naši predniki so namreč po naravnem daru in občutku za sočloveka in jezik razvili drobne pesmice, igrice, oponašalke in tudi zgodbice, ki so gradile posameznika od znotraj in od zunaj. Ponosni smo lahko na korenine slovenskega izročila, zato ga predajmo naprej – vsem generacijam. Konec oktobra smo tako na Mirni pripravili delavnico, na kateri smo gostili 12 udeleženk iz vse Slovenije, priložnost pa so izkoristile tudi štiri domačinke – dve z Osnovne šole Mirna in dve iz Knjižnice Pavla Golie Trebnje.

Intenzivno dvodnevno izobraževanje, na katerem so udeleženke spoznavale veščine dobrega govora, imaginacije, pripovedovanja in mnogo drugega, smo obogatili z nastopom v Domu starejših občanov Trebnje, kjer so oskrbovanci prisluhnili različnim pravljicam, skupaj z udeleženkami delavnice in mentorico Ljobo Jenče so tudi zapeli.

Letošnjo delavnico smo sicer posvetili spominu na redno udeleženko naših srečanj – Pavlini Hrovat, občanki Občine Mirna, ki je celotno življenje posvetila drugim in jim predajala bogato izročilo slovenske zakladnice ljudskega izročila, kot prostovoljka pa je sodelovala tudi z oskrbovanci trebanjskega Doma starejših občanov, kjer je bdela nad bralnimi uricami.

 

Besedilo in foto: JSKD OI Trebnje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.11.2018
Danes ni dogodkov.
28.11.2018 | Kultura
Predstavitev knjige Šivam.si

Bodite prvi pri oddaji mnenja.