Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, le ponekod v notranjosti Slovenije občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 8, na Primorskem do 12 °C.
0°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
1°C | 5°C
ponedeljek, 19.11.2018
1°C | 3°C
torek, 20.11.2018
1°C | 1°C
sreda, 21.11.2018
2°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 8h
Danes in jutri bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
0°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

V Trebnjem 21. sezona otroškega abonmaja ......


KULTURA

| |
12.10.2018      10:08
A A

V Trebnjem 21. sezona otroškega abonmaja LevčekDeli:

Pred 21. leti je Zveza kulturnih društev Trebnje (ZKD) zasnovala otroški abonma, ki so ga ob 15. jubileju poimenovali Levček, po trebanjskem znamenju iz rimskih časov, in ga bodo  skupaj z Območno izpostavo Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti (JSKD) Trebnje tradicionalno izvajali tudi v novi sezoni, ki ji ostaja finančno zvesta tudi Občina Trebnje.

 

Nova sezona prinaša šest predstav, lutkovnih, igranih in plesno obarvanih, ki bodo že tradicionalno potekale vsak drugi četrtek v mesecu ob 17. uri v Kulturnem domu Trebnje.  Do vključno marca 2019 si bodo abonenti in tudi tisti, ki jim abonma ne odgovarja, saj lahko vstopnico kupijo pol ure pred predstavo na blagajni doma, lahko ogledali še ostalih pet predstav: Diči, Diča! kolaž otroške poezije Otona Župančiča v sodobni in sveži glasbeni preobleki v izvedbi LG Fru-Fru , vedno aktualne Butalce F. Miličinskega v izvedbi Zavoda Kult, v januarju bo Lea Menard s soigralko predstavila lutkovno igrano predstavo z elementi plesa in glasbe Trobla in ključ, v februarju se bo prišel v trebanjsko dvorano ogreti Žabec pozimi, nova predstava LG Fru-Fru, sezono pa bodo zaključili z dinamično, svežo in ekološko obarvano igrano predstavo Maje Gal Štromar Planet od plastike zadet.

 

Prva predstava Petjin kolesarki izlet v izvedbi Zavoda Enostavno Prijatelji se je odvijala drugi oktobrski četrtek, ko so se otroci na zabaven način poučili o varnosti v cestnem prometu. Ob začetku nove abonmajske sezone je najmlajše obiskal tudi Levček, ki se je v lanskem jubilejnem letu odel v nov kostum po likovni podobi Maje Kastelic.

 

Podobno veselo bo v Trebnjem tudi drugi četrtka v novembru, ko bo predstava Diči, diča nežno pobožala vsakogar, ki si bo tega dne prek abonmaja, vpis je še vedno mogoč, ali vstopnice za izven zagotovil sedež v trebanjskem kulturnem domu.

 

ZKD Trebnje in JSKD OI Trebnje
Foto: JSKD OI Trebnje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.11.201 | Družabni dogodki
5. Martinov pohod od Lisca do Šmavra
17.11.2018 | Družabni dogodki
Vilinke & KLAPA GALLUS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.