Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
17°C
-2°C
JUTRI
16°C
-2°C
Deli
772

Trebnje so preplavili pisani baloni

»Če želimo Slovenijo ozavestiti, kakšen edinstven zaklad skrivamo v Trebnjem, moramo o tem povedati vsem,« je dejala Patricija Pavlič, direktorica Centra za izobraževanje in kulturo Trebnje, pod okriljem katerega deluje Galerija likovnih samorastnikov Trebnje. To je storilo več kot tisoč udeležencev, ki so se v dolgi in razgibani kači na četrtkovo dopoldne podali na pot. »Kakšno neverjetno vzdušje. Videti takšno množico ljudi, ki so se prijeli za roke in naredili verigo prijateljstva čez mesto. Vse to zato, da bi podrli rekord v kulturi. Samo danes je naša galerija dobila več kot 1000 novih »všečkov« in s tem tudi več kot 1000 novih prijateljev,« je bila navdušena Pavličeva.
Vrtčevski otroci, učenci osnovnih šol, tete in strici ter dedki in babice, vsi so z roko v roki prehodili pot od šole do galerije, kjer so nad trebanjsko nebo spustili pisane balone. Prav ti bodo dober glas o galeriji, ki bo junija gostila že 50. Mednarodni tabor likovnih samorastnikov, zagotovo ponesli v širni svet. »Umetniki nam poklonijo različna dela – od reliefov in kipov do slikarskih del v raznolikih tehnikah. Med seboj se prepletajo različni načini likovnega ustvarjanja, okusi in kulture. Recimo, kar 20 umetnikov, ki so nam darovali svoja dela, prihaja iz Brazilije,« poudari Andrejka Vabič Nose, kustosinja Galerije likovnih samorastnikov Trebnje, in z nasmehom doda, da se v ozadju umetniških stvaritev skrivajo zanimive zgodbe. Prav za odkrivanje teh zgodb pa z verigo prijateljev, ki je del projekta podiranja rekorda v kulturi, želijo navdušiti čim več ljudi od blizu in daleč.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!