Logo MojaObčina.si

Trebnje

JUTRI
12°C
0°C
ČE.
13°C
-2°C
Deli
5353

Trebanjski pevski zbor zopet živi!

V KUD TIA  je dolgo zorela ideja o obuditvi nekoč zelo uspešnega in prepoznavnega mešanega pevskega zbora Komorni zbor Trebnje. Po sestanku z večletnim dirigentom zbora mag. Igorjem Teršarjem smo bili enotnega mnenja, da je v Trebnjem skrajni čas, da se to tudi uresniči. Z idejo smo navdušili in k sodelovanju povabili priznanega zborovodjo Fernanda P. Mejíasa, ki je vodil že več slovenskih zborov, med njimi  MePZ  Pomlad iz Novega mesta (2001-2012), Domžalski komorni zbor (2007-2014), APZ France Prešeren Kranj (2013-) ter ŽPZ Biser (2017-). Kot pevec je sodeloval poleg Cora universitaria de Mendoza (Argentina) v več vidnih pevskih sestavih, kot so Komorni zbori Ave (1998-2002) in Komorni zbor Radia Slovenije (1998-2000). Od leta 2003 je član Zbora Slovenske filharmonije, kjer je tudi sodeloval kot asistent dirigenta.

Sledil je niz avdicij, katerih udeležba je bila nad pričakovanji in po 3 mesecih dela je Trebnje postalo kulturno bogatejše za novi (stari) MePZ Trebnje, ki po novem šteje kar 39 članov. Danes, 3. 9. 2018, so v prostorih OPO Trebnje potekale prve skupinske vaje, na katerih energije in zagona podmladka ni manjkalo. Naj traja!

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi