Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer bo še možna kakšna ploha ali nevihta, ponoči pa se bo ozračje umirilo. Prehodno se bo zjasnilo. Zjutraj pa se bo od zahoda zmerno pooblačilo, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
16°C | 27°C
torek, 17.07.2018
16°C | 28°C
sreda, 18.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 15.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Razstava Na+ključ+je štirih zgodb in ......


KULTURA

| |
15.11.2017      11:08
A A

Razstava Na+ključ+je štirih zgodb in prenovljena stalna razstavaOtvoritev razstave Na+ključ+je štirih zgodb in prenovljene stalne razstave
Otvoritev razstave Na+ključ+je štirih zgodb in prenovljene stalne razstave
Deli:

V oktobru smo v Galeriji likovnih samorastnikov Trebnje dočakali drugi vrhunec letošnjega leta. V sredo, 25. oktobra 2017 so si namreč naši obiskovalci premierno ogledali novo razstavo Na+ključ+je štirih zgodb in prenovljeno stalno postavitev del zbirke naše galerije. Galerijo in razstavi so zbranemu občinstvu pobliže predstavili direktorica CIK Trebnje Patricija Pavlič, predsednik strokovnega sveta galerije Blaž Peršin in soavtorica začasne razstave Simona Zorko. Razstavi je odprl župan občine Mokronog-Trebelno Anton Maver. Glasbeni program za odprtje je pripravila Glasbena šola Trebnje, izvajali pa sta ga Jasmina Metelko, oboa, in Tina Brcar, mezzosopran. Na klavirju ju je spremljala profesorica Manca Kranjec Trček.

Začasna razstava Na+ključ+je štirih zgodb podrobneje predstavi dela štirih predstavnikov mlajše generacije slovenskega samorastništva – Boruta Hollanda, Sama, Darje Štefančič in Janeza Šrota. Razstavljena dela si bo mogoče ogledati vse do 11. februarja 2018. Sprehod po prenovljeni stalni razstavi obiskovalcu prikaže pravo bogastvo likovnih tehnik in motivov, seznani ga z različnimi generacijami ustvarjalcev in ga popelje na svetovno potovanje po naivni umetnosti.

Obiskovalci si obisk galerije lahko popestrijo tudi z ogledom kratkega dokumentarnega filma o zgodovini galerije in Mednarodnega tabora likovnih samorastnikov. Galerijo likovnih samorastnikov lahko obiščete in si razstavljena dela ogledate od torka do petka med 10. in 18. uro in v soboto od 14. do 18. ure.

Še enkrat prisrčno vabljeni v čudoviti svet naivne umetnosti!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!