Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
17°C
9°C
JUTRI
19°C
7°C

Otvoritev 53. Mednarodnega tabora likovnih samorastnikov Trebnje in nove začasne razstave

Z besedami danskega filozofa Kierkergaarda »Življenje lahko razumemo samo za nazaj, živeti pa ga je treba naprej,« je župan Občine Mokronog-Trebelno Anton Maver v soboto, 3. oktobra 2020, odprl 53. Mednarodni tabor likovnih samorastnikov Trebnje in začasno razstavo Od pešpotnega časa do danes.

 

V prostorih galerije bosta letos ustvarjala Slovenca Tomaž Hartman in Darja Štefančič, v domačem ateljeju pa Alexandra Detinska (Češka republika), Sandrine Lepelletier (Francija), Kikka Nyren (Finska) in Joškin Šiljan (Srbija). Njihovih šest del se bo potegovalo za nagrado žirije in samostojno razstavo izbranega avtorja v Galeriji.

Hkrati z otvoritvijo tabora je bila tudi otvoritev razstave prijateljev Rudija Stoparja in Darje Lobnikar Lovak Od pešpotnega časa do danes, ki bo v Galeriji likovnih samorastnikov Trebnje na ogled do 14. februarja 2021. Glasbeno piko na sobotni prireditvi je pripravila Glasbena šola Trebnje.

Vabljeni. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi