Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
14°C | 29°C
sobota, 22.09.2018
15°C | 18°C
nedelja, 23.09.2018
8°C | 22°C
ponedeljek, 24.09.2018
14°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

ORGLICE SO PELE V GOSTILNI MEGLIČ


KULTURA

| |
26.02.2018      18:02
A A

ORGLICE SO PELE V GOSTILNI MEGLIČMatic Tičar, ki je na večernem koncertu postal Mojster oglic.
Matic Tičar, ki je na večernem koncertu postal Mojster oglic.
Deli:

 

Festival ustnih harmonik/orglic že tradicionalno poteka zadnjo februarsko soboto. Tako se je zgodilo tudi letos. Vodja festivala, Stane Peček, je 19. festival povezal v zgodbo:  leta 1908 je blizu 19 km dolga železniška proga povezala Mirnsko dolino med Trebnjem in Krmeljem, 110 let kasneje so na isti razdalji simbolno storile majhne orglice. Medtem ko je vlak potnike pričakal na osmih vmesnih postajah, so zadnjo februarsko soboto letošnjega leta orglice ljubitelje glasbe razveseljevale na štirih prizoriščih. Popoldanski koncerti so potekali na treh lokacijah: v Krmelju, na Rakovniku pri Šentrupertu in v Trebnjem, večerni gala koncert pa v Mokronogu.

Znani trebanjski gostilničar Martin Meglič je bil prijazen gostitelj enega od treh popoldanskih koncertov, ko so ob 15. uri orglice zapele v prostorih njegovega lokala.

Obiskovalcem koncerta in komisiji: Kristini Gregorčič in Miru Dizdaru, ki je strokovna spremljala in ocenjevala nastope orgličarjev, so zaigrali naslednji orgličarji:  Oto Nemanič na ustni harmoniki ob spremljavi  kitarista Jurija Čemasa iz Metlike, Dušan Šušteršič iz Malega Podljubna pri Novem mestu, Matic Tičar iz Kranja, Iztok Bergant iz Škofje Loke, Peter Thaller, Franz in Angelika Halper ter Ansambel ustnih harmonik Vrbsko jezero - Mundharmonika ansambel Wörthersee iz Celovca, Blueharp – Robert Ivačič na orglicah ob spremljavi kitarista Borisa Muževiča iz Krškega, Dradin – Dinko Hrabrić in Drago Lisac s kitaro iz Volčje Drage in Sander Blues – Sandi Petrej iz Vojnika.  Orgličarje je z umetniško besedo v humornem tonu povezal Matej Mlakar. Gostilničar Martin je tudi član ansambla Suha solza in ni mogel, da svojega znamenitega instrumenta ne bi uporabil v družbi orgličarja Nužija iz Celovca.

Ob zaključku festivalskega dogajanja v imenu vodje festivala Staneta Pečka in organizatorja – trebanjske območne izpostave Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti izrekamo iskreno zahvalo gostitelju koncerta, Martinu Megliču, vsem nastopajočim, povezovalcu, ozvočevalcu Studiu Mars  in Mateju Barbo, video snemalcu Francu Bartolju,  Občini Trebnje za finančno podporo ter vsem obiskovalcem, ker je bil zaradi njih dogodek še lepši. 
                                                                                                                       JSKD OI Trebnje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.