Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem na zahodu so še možne manjše padavine. Po nižinah vzhodne Slovenije bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 10, na Primorskem do 15 °C.
10°C | 20°C
sreda, 17.10.2018
10°C | 23°C
četrtek, 18.10.2018
10°C | 21°C
petek, 19.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Območno srečanje otroških gledališč v ......


KULTURA

| |
09.03.2018      18:28
A A

Območno srečanje otroških gledališč v DobrničuDeli:

Gledališka igra je zelo širok  in kompleksen pojav, pri kateri posameznik izraža tisto, kar ga obkroža in se okoli njega dogaja.  Igra je tista, ki je izrednega pomena tako za uspeh v šoli in v življenju nasploh. Pomena igre za otrokov razvoj v vrtcu in šoli se zavedajo tudi štiri mentorice: Helena Krnc in Saša Kastelic, Dragica Hazdovac ter Justina Zupančič, ki so za letošnje Območno srečanje otroških gledaliških skupin, ki je potekalo v Kulturnem domu Dobrnič, pripravile skupine v svojem delovnem okolju: v  Vrtcu Mavrica Trebnje v oddelku Srčki, v OŠ Mirna in v OŠ Veliki Gaber.

Zaskrbljeni smo, ker gledališka dejavnost na celotnem območju Temeniške in Mirnske doline zelo peša, tako gledališče kot lutke, pa sta obe veji izjemnega pomena za naš podmladek in za samo gledališko dejavnost.

Premalo se zavedamo, da imamo potenciala dovolj v vrtcih in šolah, le mentorjev nam primanjkuje, ki bi ta potencial usmerjali in vodili.

Petkovo gledališko dopoldne v Dobrniču so mladi gledališčniki zelo navdušili od vrtičkarjev do osnovnošolcev in obogatili dan vseh, ki so jim prisluhnili. Tudi strokovna spremljevalka, gledališka igralka Ana Ruter, je z navdušenjem spremljala gledališko igro mladih, ki je tudi plod njihovih zavzetih mentoric in jih pohvalila v tem, da jih vodijo in jim hkrati dopustijo igrati in ustvarjati sceno in rekvizite. Zato iz predstave veje srčnost, ker celotna skupina dela in ustvarja z dušo in srcem.

Iskrena hvala vsem današnjim nastopajočim in njihovim mentoricam. Zahvala pa velja tudi Petri Krnc Laznik, predsednici Sveta Območne izpostave JSKD Trebnje, ki je udeležence in obiskovalce srečanja nagovorila in ga nato tudi povezovala ter Romanu Šavriču, ki je gledališki dogodek posnel s kamero, kar bo lep spomin in hkrati priložnost za poznejšo analizo predstave. Za finančno podporo obveznega programa izpostave se zahvaljujemo Občini Trebnje in Mirna ter Krajevni skupnosti Dobrnič in skrbnemu hišniku Zdravku Boljtetu, ki so bili prijazni gostitelji srečanja.  

                                                                                                          JSKD OI Trebnje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.