Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.01.2018

oblačno
Popoldne bo precej jasno. Pihal bo jugozahodnik, ki se bo še nekoliko okrepil. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11 °C.
3°C | 7°C
petek, 19.01.2018
3°C | 7°C
sobota, 20.01.2018
-1°C | 6°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 8°C
ponedeljek, 22.01.2018
-3°C | 4°C
Opozorila
Četrtek, 18.1.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
7°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

OBMOČNA SREČANJA SE VRSTIJO


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, ZAVODI

|

M Z

|
10.04.2015      13:07
A A

OBMOČNA SREČANJA SE VRSTIJO


V marcu je imela Območna izpostava JSKD Trebnje kar pestro dogajanje, saj je bila organizatorica kar nekaj območnih srečanj na področju gledališča in glasbe – vokalnem področju.


otroška gledališka skupina PŠ Dobrnič (prvo sodelovanje na tovrstnem srečanju)
otroška gledališka skupina PŠ Dobrnič (prvo sodelovanje na tovrstnem srečanju)
Deli:

V Dobrniču je 18. marca potekalo Območno srečanje otroških gledaliških skupin, ki ga je strokovno spremljal igralec Gorazd Žilavec, ki je po zaključku srečanja z mentoricami opravil krajši pogovor in svetovanje. Na srečanju so sodelovale: dramska skupina PŠ Dobrnič (OŠ Trebnje) pod mentorstvom Klavdije Livk, Gledališka skupina OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert pod mentorstvom Martine Gorenc, Gledališka skupina OŠ Veliki Gaber z mentorico Justino Zupančič in Gledališka skupina Podružnične šole Trebelno (OŠ Mokronog) z mentorico Janjo Cajner.

 

Na območju trebanjske izpostave sta v tej sezoni pripravili predstavo tudi lutkovni skupini iz OŠ Veliki Gaber pod mentorstvom Justine Zupančič in lutkovna skupina OŠ Trebnje z mentoricama Tadejo D. Rogelj in Ariano Novak, ki so sodelovale na območnem srečanju lutkovnih skupin v Črnomlju, ki ga je organizirala tamkajšnja območna izpostava. Srečanje je strokovno spremljala lutkarica Irena Rajh Kunaver. 

 

Zadnjo nedeljo v marcu je v okviru območnega srečanja mladinskih skupin – Festival Vizije 2015 v Kulturnem domu Dobrnič ob strokovnem spremljanju igralke Simone Zorc Ramovš nastopila priznana gledališka skupina PLIN, sekcija KUD Popotovanje Frana Levstika Čatež z  avtorskim delom Luke Bregarja, Zadnja Slovenca na svetu. Naj poudarimo, da je čatežka mladinska skupina edina skupina, ki sodeluje na letošnjem Festivalu Vizije 2015 z območja Dolenjske, Bele krajine in Posavja, za kar si zaslužijo vse pohvale in čestitke.

 

Tudi v KUD Ivana Cankar Velika Loka je tamkajšnja gledališka skupina na odrske deske postavila novo predstavo, avtorsko delo Melite Pangerc Županova gostilna, v režiji Toneta Štreklja. Njihovo predstavo ob tretji ponovitvi, ki je potekala marca v trebanjskem kulturnem domu, si je ogledala strokovna spremljevalka Ana Ruter, ki bo prav tako po ogledu vseh predstav naredila izbor skupin za regijsko srečanje.

slika: 0434 gledališka skupina KUD Ivan Cankar Velika Loka

 

Srčna hvala vsem ustvarjalcem gledališke zgodbe, ter njihovim mentorjem in režiserjem.  Zahvala velja tudi vodstvu šol, društvom, ki podpirajo te dejavnosti, ki so prav gotovo prispevek k uspešnemu napredovanju mladih in perspektivnih potencialov, hkrati pa s tem načinom nadaljujejo gledališko dejavnost in njeno tradicijo. 

 

                                                                                                                                             JSKD OI Trebnje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!