Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
21°C
2°C
JUTRI
22°C
4°C

Noč z Andersenom v knjižnici Trebnje

Že peto leto zapored smo v Knjižnici Pavla Golie pustili zvečer priprta vrata – za pravljične junake največjega pravljičarja Hansa Christiana Andersena in učence vseh petih šol z našega območja. Kar 20 učencev se je zbralo v petek, 29. marca, in komaj smo imeli kaj časa, da smo na kratko zatisnili oči. Ko smo se seznanili med sabo, smo se že pomerili v poznavanju Andersena in njegovih pravljic. Tuhtanje je prebudilo želodčke, k sreči pa so že prispele pizze za večerjo. Obiskal nas je Nejc Zagorjan, glavni kuhar iz Gostilne Ravnikar s Čateža in skupaj smo naredili dve sladici, za katere ni bilo potrebno kuhanje. V knjižnici imamo več Lego Story kompletov, s katerimi so otroci sestavili svoje pravljice, jih poslikali in naredili plakate. Pred spanjem smo jih zaposlene razveselile z improvizirano izvedbo Kraljična na zrnu graha, in sicer s pomočjo senčnih lutk. Pripravili smo si ležišča vsepovsod po knjižnici, a tistih par uric je hitro minilo, saj nas je ob 6h že čakal trener Matjaž in nas peljal na igrišče na jutranjo telovadbo. Ko smo vse pospravili, smo se odpravili na zajtrk in počakali na starše.

Da nismo bili lačni, so poskrbeli: Gostilna in pizzerija Šeligo, Hotel Opara, Mlin Grebenc, Industrijska prodajalna Jamšek, Ekološka kmetija Kukenberger, Kmetija Marn, Kmetijska zadruga Trebnje, ARIETA PEK pekarna in slaščičarna ter Trgovina Kresal. Balone s helijem nam je dostavila Trgovina Darka. Vsem se iskreno zahvaljujemo za sodelovanje!

Elizabeta Vovko Ozimek

Knjižnica Pavla Golie Trebnje

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi