Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno. Ponekod na jugu bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do okoli 12 °C.
1°C | 5°C
četrtek, 22.11.2018
5°C | 7°C
petek, 23.11.2018
5°C | 10°C
sobota, 24.11.2018
6°C | 12°C
nedelja, 25.11.2018
7°C | 10°C
Opozorila
Sreda, 21.11.2018 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

NA VEČER BODO ORGLICE ZAPELE


KULTURA

| |
22.02.2018      14:15
A A

NA VEČER BODO ORGLICE ZAPELEDeli:

 

V soboto, 24. februarja 2018, bo Temeniška in Mirnska dolina gostila že 19. mednarodni festival orglic oziroma ustnih harmonik, ki bo na štirih koncertih združil glasbenike iz Slovenije, Avstrije in Hrvaške.

Kakor je leta 1908 blizu 19 km dolga železniška proga povezala Mirnsko dolino med Trebnjem in Krmeljem, bodo to 110 let kasneje na isti razdalji simbolno storile majhne orglice. Medtem ko je vlak potnike pričakal na osmih vmesnih postajah, bodo orglice ljubitelje glasbe razveseljevale na štirih prizoriščih. Popoldanski koncerti bodo v treh gostilnah, skupni zaključek pa na gala koncertu Mokronogu.

Ob 15. uri bodo orglice zapele na treh prizoriščih.

V Trebnjem se bodo v Gostilni Meglič (Obrtniška ulica 2) predstavili orgličarji Oto Nemanič, Dušan Šušteršič, Matic Tičar, Zdenko Čolak, Iztok Bergant, Peter Thaller, Franz in Angelika Halper, Ansambel ustnih harmonik Vrbsko jezero - Mundharmonika ansambel Wörthersee, Klančakovi godci, Blueharp, Dradin – Dinko Hrabrić in Sander Blues – Sandi Petrej. Prireditev bo vodil Matej Mlakar.

Na Rakovniku  pri Šentrupertu bodo orglice zapele v Gostilni Javnornik (Rakovnik pri Šentrupertu 6), nastopili pa bodo Podmladek Sorških orgličarjev, Silvo Girandon, Anton Žagar, Milan Odžaković, Janko Mlakar, Lojze Peterle, Marjan Urbanija, Sorški orgličarji. Prireditev bo vodila Mateja Leban.

V Krmelju bo orgličarje gostilo Gostišče pri Barbari (Krmelj 49), zaigrali pa bodo  Halonga potepuhi, Mi trije, Dragan Brzoja, Ivana Čirjak, Anton Jagodič, Marjan Dirnbek, Ivan Strajnar, Loške orglice in Francetovi orgličarji. Prireditev bo vodila Ines Colner.

Poleg zbrane publike bodo nastopajoče na popoldanskih koncertih ocenjevali tudi profesorji iz Glasbene šole Trebnje, ki bodo izbrali glasbene točke za večerni nastop v Mokronogu.

Večerni Gala koncert, ki se bo pričel ob 19. uri v dvorani Upravno kulturnega središča Mokronog, bo tako postregel z izbranimi točkami vseh nastopajočih s popoldanskih koncertov. Kot gostje se jim bodo pridružili tudi člani koncertnega ansambla  ustnih harmonik SORARMONICA. Prireditev bo vodila Petra KRNC LAZNIK.

Na prireditvi, ki ima sicer izrazito ljubiteljski in družabni značaj, bodo obiskovalci kljub temu lahko izbirali najboljšega. Eden od nastopajočih se bo po izboru poslušalcev okitil z naslovom Mojster orglic, za nagrado pa bo odnesel domov imeniten počivalnik, ki ga posebej za zmagovalca namenja kolektiv tovarne oblazinjenega pohištva M-TOM.

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.11.2018
Danes ni dogodkov.
28.11.2018 | Kultura
Predstavitev knjige Šivam.si

Bodite prvi pri oddaji mnenja.