Logo MojaObčina.si

Trebnje

JUTRI
26°C
17°C
TOR.
28°C
16°C

Galerijska paleta

Galerija likovnih samorastnikov Trebnje v tem letu praznuje častitljiv jubilej, 50-letnico obstoja, kar je 28. 10. 2021 obeležila s pomembnim dogodkom, odprtjem mednarodne razstave Mednarodno stičišče umetnikov samorastnikov, na kateri se skozi 34 razstavljenih del predstavljajo zbirke šestih muzejev naivne umetnosti iz Italije, Hrvaške in Srbije. Med njimi je tudi najstarejši muzej naivne umetnosti na svetu, Hrvaški muzej naivne umetnosti.

Na razstavi predstavljeni avtorji, v svojem okolju prepoznani kot vodilni predstavniki samorastništva in naivne umetnosti, so postavljeni v dialog z delom stalne postavitve galerije, ki omogoča uvid v izbrani del slovenske ustvarjalnosti preko 37 likovnih del 28 slovenskih umetnikov od 60-ih let do danes.

Razstavo je simbolno odprl župan Občine Mokronog-Trebelno Anton Maver, glasbeno sta prireditev popestrila pianist Zoltan Peter in saksofonist Jan Gričar iz Glasbene šole Trebnje. Razstava bo na ogled vse do 10. 2. 2022.

Vabljeni k ogledu razstave.

Andrej Blažon, GLST

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi