Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo nevihtno dogajanje umirilo, ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
15°C | 30°C
četrtek, 17.07.2018
16°C | 28°C
petek, 19.07.2018
14°C | 30°C
sobota, 20.07.2018
15°C | 30°C
nedelja, 21.07.2018
18°C | 31°C
Opozorila
Torek, 17.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

DU Veliki Gaber ponovno v Cankarjevem domu


KULTURA

| |
27.09.2017      23:44
A A

DU Veliki Gaber ponovno v Cankarjevem domuDeli:

V času od 26. do 28.9.2017 je v Cankarjevem domu, v Ljubljani, potekal že 17. festival za tretje življenjsko obdobje. Na njem se je ponovno uspešno predstavilo Društvo upokojencev Veliki Gaber s svojo folklorno skupino »Večerna zarja« in dramsko skupino.

Plesalci folklorne skupine so se obiskovalcem predstavili s spletom plesov, ki so ga poimenovali »pušeljc«. Svojim plesom in petjem so popestrili dogajanje na medgeneracijskem odru in poželi močan aplavz publike.

Joži Štrempfelj in Franc Anžlovar, člana dramske skupine, pa  sta predstavila »prepir« med vinom in vodo. Pesnitev, ki ima sicer humoren pridih, se je na koncu končala s spravo in s sporočilom, kako sta obe tekočini pomembni za naše življenje in kako se z dogovarjanjem in kompromisi vse lahko reši.

Ob koncu, pa je Franc Anžlovar predstavil še odlomek »Na kvaterno sredo« iz knjige »Beli menihi«, ki jo je napisal gaberski rojak Ivan Zorec.

Člani DU Veliki Gaber so se tako še enkrat pokazali izven občinskih meja in dokazali, da upokojenci le niso za »staro šaro« in da jih društvene aktivnosti ohranjajo mladostne in polne energije.

Ob omenjenih folklorni in dramski skupini, so v DU Veliki Gaber dejavne tudi druge sekcije kot so: pohodniška in  športna sekcija, ročna dela in pevski zbor. V okviru socialne dejavnosti, pa v DU posebno skrb namenjamo starejšim in bolnim upokojencem. Torej, za vsakega se nekaj najde, zato so v naše vrste vabljeni vsi krajani, ki bi se radi udejstvovali v naštetih panogah in si tako popestrili svoj vsakdan.

DU Veliki Gaber
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!