Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
1°C
-2°C
JUTRI
4°C
0°C
4526

Beremo s tačkami_postani boljši bralec

S kužkom se lahko naučiš, kako na glas prebrati ali pripovedovati zgodbico brez treme, saj te ne bo kritiziral, popravljal ali prekinjal. Kužek Erc je še prav posebej prijaznen in potrpežljiv, saj je za delo z otroki posebej izšolan. Branje bo postalo užitek. Pa še nekaj o samem društvu.
Društvo Tačke pomagačke je prostovoljno društvo, ki terapevtsko delo s pomočjo psov opravlja v že več kot 80 različnih ustanovah po Sloveniji. Vodniki in psi so za delo ustrezno strokovno usposobljeni. Njihovo delo odlikujejo prijaznost, toplina in iskrenost; kosmatinski pa prinašajo še veliko več, kar je neopisljivo z besedami. Pes je čudovit prijatelj pri branju, ker pomaga pri sprostitvi, pozorno posluša, ne sodi, kritizira ali se smeji, dovoljuje otroku, da bere v lastnem ritmu ter ne vzbuja strahu.
Pri otrocih, ki berejo psu, je pogosto opazen napredek na mnogih področjih.
Postani boljši bralecin pozabi na svoje omejitve pri branju tudi ti.
Obvezne prijave na: simona.pavc@tre.sik.si ali 07/ 34 82 114. Prvi prosti termin je, v petek, 27. januar 2017, ob 16.00 in 16.30.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij