Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Drugod bo delno jasno z zmerno oblačnostjo. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 21, na Primorskem do 24 °C.
10°C | 19°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 19°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 13°C
ponedeljek, 22.10.2018
5°C | 15°C
torek, 23.10.2018
5°C | 16°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

20 let Univerze za tretje življenjsko obdobje ......


KULTURA, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
10.04.2018      19:30
A A

20 let Univerze za tretje življenjsko obdobje v TrebnjemFoto: Alenka Stražišar Lamovšek
Foto: Alenka Stražišar Lamovšek
Deli:

Sodelovanje, izobraževanje, povezovanje in izmenjava izkušenj so temelji vitalnosti in zdravega pogleda na življenje, manj obremenjenega zdravstva in sociale tudi v obdobju po upokojitvi. Trebanjska Univerza za tretje življenjsko obdobje pri tem odločilno vlogo igra že dve desetletji.


»Univerza je bila logična nadgradnja osrednje dejavnosti CIK-a, to je izobraževanje starejših. Na izzive sodobnega časa pa odgovarjamo še s Centrom medgeneracijskega učenja in Večgeneracijskim centrom Marela. Že dve leti v sklopu projekta Pridobivanje temeljnih in poklicnih kompetenc omogočamo izobraževanje starejšim zaposlenim,« poudarja direktorica CIK Trebnje Patricija Pavlič.

20 let, povprečno več kot 24 delavnic in več kot 15 krožkov letno, zadnja leta privablja več kot 250 "študentov" na Univerzo za tretje življenjsko obdobje v Trebnjem, kjer se izobražujejo, obnavljajo in nadgrajujejo znanje ter usvajajo nova.

UTŽO Trebnje je bila ustanovljena 7. marca 1998, 20-letnico delovanja pa je obeležila 10. aprila. Na prireditvi v Kulturnem domu Trebnje so predstavili pestro dogajanje, širok nabor krožkov in delavnic ter številne možnosti osebnega razvoja, ki jih ponuja UTŽO Trebnje.

Petra Krnc Laznik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.