Logo MojaObčina.si

Tabor

DANES
27°C
17°C
JUTRI
29°C
16°C
Deli
1601

Zagorje: prva občina z izdelanim družinskim drevesom

Razišči svoje korenine ali vsi smo v sorodu 

Vabimo vas k ogledu družinskega drevesa Zagorja, ki šteje že nekaj manj kot 12.000 posameznikov. Z nekaj kliki boste mnogi občani Zagorja lahko ugotovili, od kod izvira vaša družina. Raziskovanje družinskih korenin je sicer zelo zamudno delo, ki zahteva mnogo potrpežljivosti, predvsem pa številne obiske arhivov, župnij, pregledov matičnih knjig. To natančno delo sta namesto nas opravila gospa Nada Brezovar in gospod Andrej Klembas, ki sta izsledke dosedanjih lastnih študij za posamezne družine iz Zagorja ter nekaterih drugih zasavskih občin pripravljena deliti in širiti med vse, ki bi želeli raziskati svoje družinsko drevo. S pomočjo posebnega računalniškega programa, ki ga je razvil gospod Blaž Vozelj, pa nam je brskanje po koreninah zelo olajšano. 

Dobrodošli torej na spodnji povezavi, kjer boste o tej zanimivi temi izvedeli več.
Občina Zagorje ob Savi v imenu avtorjev ZAGORSKEGA DREVESA ŽIVLJENJA 
poziva za pomoč k izpopolnitvi zagorskega družinskega drevesa. 

Če ste kdaj že sami raziskovali, od kod prihaja vaš rod, 
lahko prispevate k nastanku natančnejšega družinskega drevesa, 
saj vse sorodstvene vezi žal še niso povezane 
v nastajajoče drevo.

POVEZAVA: http://www.zagorje.si/podrocje.aspx?id=307 V ponedeljek, 18. marca, sta gospa Brezovar in gospod Vozelj družinsko drevo in računalniški program ponovno predstavila na občini Zagorje ter Televiziji Slovenija, ki je na to temo pripravila prispevek za Slovensko kroniko.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi