Logo MojaObčina.si

Tabor

JUTRI
26°C
14°C
ČE.
25°C
16°C

VABIJO KRVODAJALCE KRVNIH SKUPIN, KI JIH POTREBUJEJO

Žalec, 18. 3. 2020 - Bolnišnice kljub izrednim razmeram potrebujejo kri za nujna in neodložljiva zdravljenja. Zaradi zaščite krvodajalcev in zaposlenih ter preprečevanja možnih prenosov bolezni izvajajo prilagojene krvodajalske akcije, na katere vabijo samo krvodajalce krvnih skupin, ki jih potrebujejo, preko SMS-vabila. V njih transfuzijske službe prosijo za povratni klic za dogovor o uri prihoda in preverjanju pogojev za darovanje. Za lažjo organizacijo in izvedbo odvzemov krvi krvodajalce prosijo, da se odzivajo SAMO NA VABILA Rdečega križa in transfuzijske službe.

V transfuzijskih centrih uvajajo tudi dodatne zaščitne ukrepe, s katerimi krvodajalcem in zaposlenim omogočajo varno okolje in varen odvzem krvi. Z ukrepi preprečujejo okužbe in širjenje koronavirusa med ljudmi. Po do sedaj znanih podatkih se s transfuzijo krvi bolezen ne prenaša. 


Trenutno niste primerni za darovanje krvi, če: 

- ste v zadnjih 28-ih dneh potovali izven Slovenije (velja za vse države EU in druge celine), 

- imate prehlad, kašljate in kihate, 

- imate povišano telesno temperaturo, 

- prebolevate nalezljivo bolezen, 

- ste bili v stiku z obolelo osebo, 

- ste v zadnjih 28 dneh preboleli nalezljivo bolezen.  

Za dodatne informacije pokličite na telefonsko številko 051 389 325. 


Krvodajalce prosijo, da ob znakih bolezni, ki bi se pojavili v 14-ih dneh po odvzemu krvi, obvestite transfuzijsko službo na e-naslov: krvodajalec@ztm.si ali pokličete telefonsko številko 051 389 325. 

  

Dodatni ukrepi za preprečevanje širjenja okužb so: 

-  pravilno pokrivanje ust in nosu, ko kašljate in kihate, 

-  izogibanje dotikanja oči, nosu ali ust, 

-  redno umivanje rok in skrb za dobre higienske navade, 

-   ostanite doma, ko ste bolni oz. se izogibajte tesnemu stiku z obolelimi. 

Spremljajte obvestila ZTM Ljubljana na povezavi: http://www.ztm.si/novice/ukrepi-pri-krvodajalcih-za-preprecevanje-prenosa-sars-cov-2/

OSTANITE ZDRAVI! 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi