Logo MojaObčina.si
DANES
22°C
5°C
JUTRI
22°C
2°C
1601

Preverite, kako pomagati prvi

26. regijsko preverjanje usposobljenosti ekip prve pomoči Civilne zaščite in Rdečega križa bo na Polzeli, v soboto, 24. septembra, od 9. do 15. ure, vzporedno s tradicionalnima prireditvama OŠ Polzela Šport špas in Občine Polzela Malteški tek. Preverjanje umeščamo med ti dve prireditvi, da bi si čim več udeleženih ogledalo tudi postopke prve pomoči.

Namen preverjanja usposobljenosti ekip prve pomoči Civilne zaščite in Rdečega križa je: utrjevati in širiti znanje za preprečevanje nesreč, če pa do njih pride, učinkovito pomagati sebi in drugim; pri članih ekip spodbujati težnjo po čim boljšem znanju, obvladanju veščin in osvajanju novosti na področju prve pomoči ob naravnih in drugih nesrečah ter oboroženih spopadih; obnavljati teoretično in praktično znanje članov oziroma pripadnikov ekip in s tem vzdrževati njihovo stalno usposobljenost za dajanje prve pomoči; pri članih oziroma pripadnikih ekip razvijati izurjenost za usklajeno delo za dajanje prve pomoči ob najrazličnejših poškodbah oz bolezenskih stanjih; med državljani, člani RK, pripadniki CZ v lokalnih skupnostih, gospodarskih družbah, zavodih in drugih organizacijah spodbujati zanimanje za prvo pomoč ter dejavnosti RK in CZ.

Štiri delovna mesta bodo ponazarjala naslednje nesreče:

- dajanje prve pomoči poškodovanim in obolelim;
- pomoč pri izvajanju triaže (prednostna obravnava poškodb),
- pomoč pri dekontaminaciji poškodovanih ali obolelih,
- sodelovanje pri prevozu lažje poškodovanih in obolelih,
- sodelovanje pri negi poškodovanih in obolelih,
- sodelovanje pri izvajanju higiensko-epidemioloških ukrepov.

Na preverjanju bo sodelovalo 14 dijakov imitatorjev poškodb iz Srednje zdravstvene šole Celje. 16 ekip prve pomoči bo moralo pokazati znanje iz nudenja prve pomoči na 4-ih delovnih mestih, njihovo delo pa bodo ocenjevali predavatelji prve pomoči RKS.

Svoje delo bodo predstavile tudi druge službe: gorski reševalci, jamarji, konologi z reševalnimi psi, potapljači, taborniki, planinci in gasilci.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi