Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Obvestilo o statusu projekta GOŠO


OBVESTILA

| |
24.12.2013      11:49
A A

Obvestilo o statusu projekta GOŠODeli:

 

  1. 1.      Status omrežja:

Omrežje je tehnično pripravljeno za obratovanje. Zgrajenih je bilo 14 postaj odprtega širokopasovnega omrežja, od tega dve vstopni točki v omrežje v Mozirju in Apačah, medtem ko je postaja v Zahomcah nad Vranskim, v zaključni fazi izgradnje.

Omrežje je bilo testirano s strani Iskre Sistemov in je tehnično pripravljeno za delovanje.

 

  1. 2.      Uporabna dovoljenja:

Vmesecu juliju in avgustu so bili izvedeni tehnični pregledi postaj OŠO s strani Ministrstva za infrastrukturo in prostor in sicer za 10 postaj OŠO, ki so klasificirane kot zahtevni objekti. Uspešno so bila pridobljena tudi vsa uporabna dovoljenja.

Ostale postaje so klasificirane kot nezahtevni, oz. enostavni objekti in zanje ni potrebno pridobiti uporabnih dovoljenj.

 

  1. 3.       Operaterji storitev:

Vabilo vsem komercialnim operaterjem, ki delujejo na slovenskem trgu, je bilo javno objavljeno na spletni strani Iskre Sistemov. Od petih operaterjev (Ario, Amis, Telekom Slovenije, Telemach in T-2), ki so bili, preko elektronske pošte, o tem še neposredno obveščeni, se je izkazalo, da sta samo dva zainteresirana za izvajanje storitev na odprtem širokopasovnem omrežju (OŠO). Pogajanja so se pričela že v mesecu juliju, vendar so bili prvi konkretni rezultati vidni šele v mesecu decembru.

Iskri Sistemom je uspelo uskladiti in podpisati dve pogodbi in sicer:

 

1)    Pogodbo s Telekomom Slovenije za izvedbo optičnih povezav med vstopnimi točkami v OŠO v Mozirju in Apačah in Telekomovim optičnim omrežjem. To bo omogočilo dostop do OŠO vsem zainteresiranim ponudnikom storitev, pod enakimi pogoji, kar je tudi pogodbena zahteva. S tem bo odpravljena še zadnja tehnična ovira za pričetek obratovanja OŠO. Kabel v Mozirju je bil položen 17.12.2013, za položitev kabla v Apačah,Telekom Slovenije še ni dokončno potrdil termina.

2)    Usklajena in podpisana je bila pogodba s Telemachom, ki je pripravljen nuditi storitve dostopa do interneta na OŠO. V pripravi so paketi storitev in ceniki, ki bodo javno objavljeni na internetu.

 

Pogodba za izvajanje storitev na OŠO je usklajena tudi s Telekomom Slovenije, vendar do podpisa še ni prišlo.

 

  1. 4.      Priključevanje uporabnikov:

Oba ponudnika storitev sta izrazila željo, po testiranju tehničnih lastnosti OŠO. Po končanem testiranju, ki bo predvidoma trajalo od enega do dveh tednov, bodo izpolnjeni vsi pogoji za pričetek priključevanja naročnikov.

Kot je bilo pojasnjeno že v predhodnem obvestilu, bo naročniške pogodbe sklepal ponudnik storitev, pogodbe za postavitev sprejemnih anten in opreme, pa bodo sklepali z naročniki Iskra Sistemi.

 

 

 

Bogomir Čufer

Vodja projekta GOŠO
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tabor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.