Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo delno jasno, na jugu bo več oblačnosti. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja, drugod severovzhodnik.
2°C | 17°C
sreda, 24.10.2018
4°C | 20°C
četrtek, 25.10.2018
6°C | 19°C
petek, 26.10.2018
6°C | 20°C
sobota, 27.10.2018
12°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

70 let delovanja Lovske družine Tabor


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
30.10.2016      15:57
A A

70 let delovanja Lovske družine TaborDeli:

V soboto, 24. septembra 2016, smo taborski lovci s Hubertovo mašo v farni cerkvi sv. Jurija v Taboru ter prireditvijo v kulturnem domu v Taboru počastili sedemdeseto obletnico ustanovitve Lovske družine Tabor.

 

V povojnih časih, davnega leta 1946, ko je bila ustanovljena LD Tabor, so na naših tleh vladale povojne razmere. V ustanovnem letu ni bilo pogojev za lov, saj so bile vse puške odvzete in so jih lovci postopoma dobivali nazaj. Obseg lovišča se je skozi leta spreminjal. Prvi poslovnik je imela LD Tabor že leta 1953, lovski izpiti so postali obvezni, pričela pa se je tudi gradnja lovske koče, ki je bila dograjena in odprta 16. avgusta 1958. Leta 1976 so takratni člani razvili lovski prapor ter leta 1981 kot prvi v Sloveniji odprli za tiste čase sodobno lovsko strelišče. V letih, ki so sledila, se je lovska koča dograjevala in obnavljala ter dobila vodovodno napeljavo, tako da smo nanjo danes, ko smo v njej uredili še hladilnico in prenovili spodnje prostore, lahko upravičeno ponosni. Skozi celotno obdobje smo v skladu z veljavnimi predpisi upravljali tako z loviščem kakor tudi z divjadjo.

 

Dejavnost lovstva so v letih, ki so minila, zaznamovale spremembe na področju organiziranosti in zakonodaje ter spremembe v okolju kot posledice tehnološkega napredka in modernega načina življenja. Te spremembe pred lovce postavljajo vedno večje zahteve in odgovornost. Usklajevanje med zahtevami predpisov, pravicami lastnikov zemljišč ter ostalimi uporabniki prostora postavlja upravljanje s populacijami prostoživečih živali v okvir strokovnega in odgovornega dela, ki zahteva vedno več znanja, časa in energije.

 

Na prireditvi v Taboru so priznanja za dolgoletno uspešno sodelovanje prejeli:

OBČINA TABOR, SAVINJSKO-KOZJANSKA ZVEZA LOVSKIH DRUŽIN CELJE, ZAVOD ZA GOZDOVE OE CELJE, SAVINJSKI ROGISTI, PLANINSKO DRUŠTVO TABOR, PEVSKO DRUŠTVO TABOR, GASILSKO DRUŠTVO LOKE, GASILSKO DRUŠTVO OJSTRIŠKA VAS - TABOR, GOSTINSTVO LISJAK, BISTRO SONJA, GRŽINA CATERING IN ŽAGARSTVO ROPRET.

 

V programu prireditve so sodelovali SAVINJSKI ROGISTI, VOKALNA SKUPINA SEKSTÉTE ter učenke in učenci POŠ VRANSKO - TABOR pod vodstvom mentorice Stanke Kužnik. Ob tej priložnosti čestitamo prejemnikom priznanj in se zahvaljujemo soustvarjalcem programa.

 

In kaj bo prinesla prihodnost? Lovec prihodnosti bo naravovarstvenik – ali pa ga ne bo več. Naravovarstvo na področju lovstva pomeni aktivno vključevanje v varovanje življenjskega prostora prostoživečih živali in narave, uspešno prilagajanje spremembam v okolju s stalnim pridobivanjem znanja ter načrtno in strokovno delo pri upravljanju s populacijami prostoživečih živali. Taborski lovci se bomo tudi v prihodnje trudili za uspešno sodelovanje z lastniki zemljišč in ostalimi uporabniki prostora, kar v današnjem času zahteva veliko mero razumevanja in medsebojnega spoštovanja.

 

 

Janez Černec 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tabor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
23.10.2018 | Družabni dogodki
Čarodej v Občinski knjižnici Prebold

Bodite prvi pri oddaji mnenja.