Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
6°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

OTVORITEV "HAJNČOVE POTI"


OBČINSKE

| |
09.05.2014      12:00
A A

OTVORITEV "HAJNČOVE POTI"


V četrtek, 08.05.2014 je bila tudi uradno otvorjena sprehajalna pot od Športnega parka do osrednjega trga v Jurovskem Dolu - Hajnčova pot.


Deli:

Pot vodi kot bližnjica in sprehajalna pot do središča Jurovskega Dola že leta. Uporabljali so jo predvsem ljudje, ki živijo v Gasteraju in na Žitencah, danes, ko ljudje ne hodijo več toliko peš, jo koristijo predvsem sprehajalci in obiskovalci Športnega parka. Pred dobrimi 20 leti je veliko željo po ureditvi poti izkazal vaščan Janez Bauman – Hajnč in z deli pričel kar sam. Po njegovi smrti v letu 2003 je pot ostala zapuščena, Občina Sv. Jurij v Slov. goricah pa jo je v letu 2012 v sklopu projekta Ureditev vaškega jedra Jurovski Dol, v celoti prenovila.

 

Občinski svet Občine Sv. Jurij v Slov. goricah je obnovljeno pot v znak spoštovanja in izkazane ideje po urejeni poti, pot poimenoval po Janezu Baumanu – Hajnču, v Hajnčova pot.

 

Uradne otvoritve so se udeležili sorodniki Janeza Baumana, članica in člani Občinskega sveta ter ostali obiskovalci. Župan Peter Škrlec je v pozdravnem nagovoru poudaril interes občine, da se v lokalnem okolju ohranjata tako tradicija kot tudi spomin na pomembne ljudi, ki so s svojim življenjem in delom prispevali k boljšim življenjskim pogojem v kraju.

 

Obiskovalci so se nato sprehodili po Hajnčovi poti do informativne table, kjer sta skupaj z županom Petrom Škrlecem, simbolično prerezala trak hči in sin gospoda Hajnča, Marija Konrad in Ivan Bauman. Zapis na tabli je ob tej priložnosti prebrala avtorica zapisa in članica Občinskega sveta, Marija Šauperl. 

 

Uradni del otvoritve se je zaključil na trgu s kulturnim programom – na harmoniko je zaigral Dejan Arcet, zapela je Vokalna skupina Kulturnega društva Ivan Cankar, ki jo sestavljajo Cindy Beširević, Mojca Toš, Tadeja Grabušnik, Pia Grah, Ana Tiana Bauman in Tjaša Repa, vodi pa jo Gabrijela Grabušnik.

 

V spomin na pokojnega Janeza Baumana so se po uradnem delu ob njegovem grobu poklonili župan Peter Škrlec in sorodniki pokojnega.

 

Udeleženci otvoritve so se nato ob dobrotah Društva kmečkih gospodinj Sv. Jurij zadržali na trgu in budili spomine na Janeza Baumana – Hajnča in pot pred obnovo.  
Priloge:
MS Office Word 2003
Zapis o Janezu Baumanu - Hajnču na informativni tabli
25112_hajncovapot-lek.doc (22 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Jurij v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.