Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
3°C | 21°C
petek, 20.10.2017
6°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

23. REDNA SEJA OBČINSKEGA SVETA


OBČINSKI SVET

| |
18.04.2014      11:58
A A

23. REDNA SEJA OBČINSKEGA SVETADeli:

 Na 23. redni seji Občinskega sveta Občine Sv. Jurij v Slov. goricah, ki je bila v četrtek, 17.04.2014, so bili članica in člani Občinskega sveta seznanjeni z varnostno situacijo na območju Občine Sv. Jurij v Slov. goricah v letu 2013. Varnostno situacijo je predstavil pomočnik komandirja Policijske postaje Lenart, Mitja Zadravec. Po besedah pomočnika komandirja je varnostna situacija na območju Občine Sv. Jurij v Slov. goricah najugodnejša v primerjavi s celotnim območjem Policijske postaje Lenart. S svojo prisotnostjo bodo policisti tudi v letošnjem letu skrbeli, da se bo dosežena varnostna situacija ohranjala.

 

V nadaljevanju je Franc Knaus, predstavnik podjetja Saubermacher Slovenija d.o.o. predstavil Elaborat o oblikovanju cen izvajanja storitev obvezne občinske gospodarske javne službe ravnanja s komunalnimi odpadki v Občini Sv. Jurij v Slov. goricah. Cena zbiranja, obdelave in odlaganja komunalnih odpadkov bo s 01.05.2014 poenotena na celotnem območju Upravne enote Lenart. Sprejeta cena bo s 01.05.2014 tudi nekoliko višja (npr. cena za 120 l zabojnik se bo povečala za 0,22 EUR), kar pa je posledica oblikovanja cene na podlagi obračunanih količin opravljenih storitev javne službe za preteklo leto in stroškov izvajanja storitev zbiranja, obdelave in odlaganja odpadkov.

 

Člani občinskega sveta so se strinjali s predlaganim sklepom, s katerim so se v Načrtu razvojnih programov 2014-2017 spremenili proračunski viri, projekta Energetska sanacija Osnovna šola Jožeta Hudalesa Jurovski Dol, in sicer: lastna sredstva so se zmanjšala za 65.612,50 EUR, za enak znesek: 65.612,50 EUR pa so se povečali transferi iz državnega proračuna, sredstva Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo, delež sredstev občine za sofinanciranje investicij – 23. člen Zakona o financiranju občin (ZFO-1). S spremenjenim NRP-jem se bo Občina Sv. Jurij v Slov. goricah prijavila na razpis Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo, katero bo predvidoma kmalu povabilo občine k oddaji načrtov porabe za leto 2014 za sofinanciranje investicij, na podlagi 23. člena ZFO-1. Občina Sv. Jurij v Slov. goricah bo prijavila bo na povabilo prijavila omenjeni projekt.

 

Občinski svet pa je na seji s sklepom imenoval tudi Občinsko volilno komisijo Občine Sv. Jurij v Slov. goricah, ki bo na letošnjih lokalnih volitvah skrbela za zakonitost volitev župana in članov občinskega sveta občine. Občinski svet je sprejel novo vrednost točke za izračun nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča za letošnje leto in podal soglasje k ceni socialno varstvene storitve »pomoč družini na domu«, v višini 14,95 EUR na efektivno uro, katere predlagatelj je bil izvajalec socialno varstvenih storitev na območju občine, Center za socialno delo Lenart. Člani Občinskega sveta so se strinjali tudi s spremenjenimi strokovnimi podlagami za stanovanjsko zazidavo v naselju Jurovski Dol – Sončna soseska.

 

Članica in člani Občinskega sveta pa so ob koncu seje soglasno sprejeli sklep, na podlagi katerega bodo ob 8. občinskem prazniku Občine Sv. Jurij v Slov. goricah na osrednji občinski proslavi v petek, 25.04.2014 prejeli priznanja naslednji zaslužni občani:

-        priznanje Občine Sv. Jurij v Slov. goricah za enkratne uspehe v zadnjem obdobju in kot vzpodbudi za nadaljnje ustvarjalno delo prejmejo: Maksimiljan Krautič iz Zg. Partinja, Aleksandra Žugman iz Malne, Jože Divjak ml. iz Jurovskega Dola in Suzana Najdenik iz Sp. Gasteraja,

-        za izredne uspehe v daljšem časovnem obdobju, s katerimi se bistveno pripomore k razvoju in ogledu občine prejme Jurijev srebrnik Športno društvo Sv. Jurij v Slov. goricah,

-        najvišje priznanje občine, to je Jurjev zlatnik, ki se podeljuje za življenjsko delo, večletne uspehe in izjemne dosežke trajnega pomena pa za leto 2013 prejme Marija Fanedl iz Zg. Partinja.  
Priloge:
PDF
CENIK - FIZIČNE OSEBE
24505_cenikfo-svetijurijvsg.pdf (81,97 KB)
PDF
CENIK - PRAVNE OSEBE
24505_cenikpo-svetijurijvsg.pdf (81,86 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Jurij v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.