Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
14°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 33°C
četrtek, 29.06.2017
21°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Folklorna skupina Jurovčan


KULTURA, DRUŠTVA

| |
11.06.2013      12:41
A A

Folklorna skupina Jurovčan


Folklorna skupina Jurovčan je bila letošnje leto že tretjič zapored udeleženka regijske revije odraslih folklornih skupin.


Med petjem pesmi "Kaj je tebi hudič naredo?"
Med petjem pesmi "Kaj je tebi hudič naredo?"
Deli:

Regijska revija odraslih folklornih skupin Makole - 2013

 

Folklorna skupina Jurovčan, ki deluje v Kulturnem društvu Ivan Cankar Jurovski Dol, se je v nedeljo 19. maja 2013 udeležila regijskega srečanja odraslih folklornih skupin, ki je potekalo v Domu krajanov Makole.  Nastopilo je 8 izbranih folklornih skupin, ki delujejo na  območjih delovanja izpostav Javnega sklada za kulturne dejavnosti  Lenart, Ormož, Ptuj in Slovenska Bistrica.    

 

Jurovski folklorniki, ki jih vodita mentorici Cilka Neuvirt in Darinka Kramberger, so se predstavili z njuno odrsko postavitvijo »JAZ SI BOM PA METLO DELO«. Izdelovanje metel iz brezovih vej je bilo na kmetijah moško delo. Ko je bil les najprimernejši, so narezali brezove veje in iz njih delali metle, ki so jih uporabljali za pometanje in čiščenje hlevov, dvorišč itn.. Gospodarju se je pri izdelovanju metle pridružila vesela družba s pesmijo, plesom in šaljivo spretnostno igro »z metlinim štilom«, ter pokazala, da se lahko brezove veje uporabijo tudi  še za kaj drugega. Zaplesali so ljudske plese  z območja Prlekije: kosmatača, zibenšrit, štajeriš, sotiš in ples z metlo, ter zapeli pesem Jaz si bom kanone kupo.

 

Predsednik društva Miroslav Breznik.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Jurij v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.