Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 12°C
torek, 24.10.2017
9°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Andreja Tusulin - 1. samostojna likovna ......


KULTURA

| |
09.06.2014      15:00
A A

Andreja Tusulin - 1. samostojna likovna razstavaDeli:

 

V četrtek, 5. junija 2014, ob 11.30 uri, je bila v avli OŠ Jožeta Hudalesa v Jurovskem Dolu,  otvoritev I. samostojne likovne razstave Andreje TUSULIN, rojene Potočnik, iz Zgornjega Partinja, članice likovne skupine  Kulturnega društva Ivan Cankar Jurovski Dol.

Andreja je začela svojo  ljubiteljsko ustvarjalno likovno pot pred šestimi leti. Uporablja redko tehniko armiranega platna, na katerega slika z akrilnimi barvami, ponekod barvam dodaja pesek, žico ter druge gradbene materiale. Najljubši so ji abstraktni motivi, pri nekaterih slikah pa izhaja iz narave, oz. iz realnih motivov kot so razne živali, rože,... Je samoukinja. V zadnjem času se udeležuje številnih slikarskih delavnic, seminarjev itn., kjer svojo znanje nadgrajuje.

 

Na otvoritveni slovesnosti sta spregovorila Ana Šuster Kraner, profesorica likovne umetnosti na OŠ, ki je tudi  samostojna slikarka in oblikovalka, ter ravnatelj OŠ Jožeta Hudalesa  gospod Stanislav Senekovič, ki je tudi odprl razstavo.  Spregovorila sta o svetovno znanih velikanih abstraktne slikarske umetnosti, kot so Pablo Picasso in drugi, ter o našem domačinu, pokojnem učitelju, Jožetu Hudalesu, po katerem je imenovana tudi osnovna šola. Oba sta Andreji zaželela veliko uspehov pri njeni nadaljnji slikarski poti.  Otvoritev je popestrila flavtistka Anja Krautič, učenka 7. razreda.

 

 

Predsednik kulturnega društva Miroslav Breznik

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO IVAN CANKAR JUROVSKI DOL? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KULTURNO DRUŠTVO IVAN CANKAR JUROVSKI DOL
KULTURNO DRUŠTVO IVAN CANKAR JUROVSKI DOL
JUROVSKI DOL 1 002
Tel:(02) 720 52 06

Bodite prvi pri oddaji mnenja.