Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
18°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
20°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 6h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
18°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

DRUŽINA POJE 2013


KULTURA

| |
18.12.2013      22:51
A A

DRUŽINA POJE 2013


V soboto 14. decembra 2013 je bila v prenovljenem kulturnem domu v Jurovskem Dolu že 18. tradicionalna prireditev DRUŽINA POJE.


Deli:

Letošnja značilnost prireditve je bila, da so nastopile samo družine oziroma najmanj dva člana družine, kar je od vsega začetka tudi osnovni namen prireditve. V zadnjih letih so na tovrstnih prireditvah nastopale tudi različne skupine ljudskih pevcev, ker je bilo premalo prijavljenih družin. 

 

V letošnjem letu smo z intenzivnim delom uspeli  pridobiti dovolj družin. Posebej nas vseli, da je nastopilo veliko mladih skupin, ki jih povezujejo družinske vezi, v naslednjem letu pa jih načrtujemo še več. Skupine so prepevale slovenske ljudske, zabavne in narodno zabavne pesmi.

 

Obiskovalci so ponovno napolnili dvorano kulturnega doma do zadnjega kotička in so bili zelo navdušeni z nastopi mladih  in novih skupin na prireditvi. Vseh 76 nastopajočih pevcev je na zaključku prireditve skupaj zapelo ponarodelo pesem »V dolini tihi je vasica mala«. Naša vasica je bila ta sobotni večer v kulturnem smislu spet zelo velika.

 

 

 Predsednik društva, Miroslav Breznik

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO IVAN CANKAR JUROVSKI DOL? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KULTURNO DRUŠTVO IVAN CANKAR JUROVSKI DOL
KULTURNO DRUŠTVO IVAN CANKAR JUROVSKI DOL
JUROVSKI DOL 1 002
Tel:(02) 720 52 06

Bodite prvi pri oddaji mnenja.