Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
7°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
9°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
6°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
7°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

DRUŽINA POJE 2013


KULTURA

| |
18.12.2013      22:51
A A

DRUŽINA POJE 2013


V soboto 14. decembra 2013 je bila v prenovljenem kulturnem domu v Jurovskem Dolu že 18. tradicionalna prireditev DRUŽINA POJE.


Deli:

Letošnja značilnost prireditve je bila, da so nastopile samo družine oziroma najmanj dva člana družine, kar je od vsega začetka tudi osnovni namen prireditve. V zadnjih letih so na tovrstnih prireditvah nastopale tudi različne skupine ljudskih pevcev, ker je bilo premalo prijavljenih družin. 

 

V letošnjem letu smo z intenzivnim delom uspeli  pridobiti dovolj družin. Posebej nas vseli, da je nastopilo veliko mladih skupin, ki jih povezujejo družinske vezi, v naslednjem letu pa jih načrtujemo še več. Skupine so prepevale slovenske ljudske, zabavne in narodno zabavne pesmi.

 

Obiskovalci so ponovno napolnili dvorano kulturnega doma do zadnjega kotička in so bili zelo navdušeni z nastopi mladih  in novih skupin na prireditvi. Vseh 76 nastopajočih pevcev je na zaključku prireditve skupaj zapelo ponarodelo pesem »V dolini tihi je vasica mala«. Naša vasica je bila ta sobotni večer v kulturnem smislu spet zelo velika.

 

 

 Predsednik društva, Miroslav Breznik

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO IVAN CANKAR JUROVSKI DOL? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KULTURNO DRUŠTVO IVAN CANKAR JUROVSKI DOL
KULTURNO DRUŠTVO IVAN CANKAR JUROVSKI DOL
JUROVSKI DOL 1 002
Tel:(02) 720 52 06

Bodite prvi pri oddaji mnenja.