Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
9°C | 23°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 22°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
23°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

SIMBIOZ@ 2012 tudi v občini Sveti Andraž v ......


SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI

| |
29.10.2012      8:25
A A

SIMBIOZ@ 2012 tudi v občini Sveti Andraž v Slovenskih goricahDeli:

V občini Sv. Andraž v Slov. goricah smo v letošnjem letu prvič pristopili k vseslovenskemu projektu Simbioz@. Za projekt smo se odločili predvsem iz razloga, da bi v našem okolju utrdili medgeneracijsko sodelovanje in pa seveda zato, da starejšim generacijam predstavimo koristi, ki jih kaže računalniški svet. Računalniške veščine je od 15. do 19. oktobra 2012 spoznavalo 10 udeležencev, pri tem pa jim je pomagalo osem prostovoljcev, od katerih se nas je nekaj preizkusilo tudi v vlogi vodij delavnic.

Delavnice so bile res enkratno doživetje za prostovoljce in pa udeležence. Prvi dan smo z Andrejo Černel spoznali računalnik in v risarju naslikali prve slike, drugi dan sva udeležencem odprla vrata v svet Alenka Vršič in Darko Domajnko, veščine z elektronsko pošto je predstavil Kristijan Majer, v četrtek smo utrjevali že doseženo znanje in se povezali v omrežju Facebook z Davidom Rebrecem, zadnji dan pa nas je v svet mobilne telefonije popeljal Jan Orešnik. Pri vsem tem sta pomagali še prostovoljki Andreja Vršič in Sandra Fras. Skoraj za vse udeležence je bilo to res nekaj novega in vsi so se kar vživeli v računalniški svet. Delavnice smo vsakodnevno popestrili s klepetom ob kavici med odmorom, zadnji dan pa smo udeležence presenetili z manjšo zakusko. Udeležencem je čestital tudi domači župan Franci Krepša in jim svečano podelil potrdila.

Ob zaključku delavnic sem udeležence povprašala o njihovih občutkih na delavnicah. Povedali so mi:

Edvard: Vedenje in koriščenje računalnika je zelo koristno, predvsem v tem novejšem času. Marsikatera radovedna želja se lahko preko njega izpolni, pa naj gre za znanje, prijateljske stike ali drugo. Zame je nekaj znanj bilo povsem novih, zato bi bil zelo vesel še kakšnega podobnega tečaja oziroma seznanjanja z računalniškim opismenjevanjem. Želim si, da bi takšnih akcij bilo čim več, da bi starejši lahko sledili korakom časa in s tem bili tudi manj osamljeni. Prav tako menim, da delo z računalnikom spodbuja naše zdravje, predvsem na področju urjenja spomina in naših možganov.

Kristina: Na delavnicah mi je bilo lepo. Osvojili smo osnove računalništva. Zahvaljujem se vsem mentorjem za njihovo potrpljenje z nami udeleženci.

Bernarda: Sprva mi je bilo na delavnicah nerodno, potem sem zbrala pogum in je šlo. Mentorji so bili čudoviti, vsem se zahvaljujem in srčno upam, da se bo to kdaj ponovilo.

Pavlina: Lepo je bilo, imeli smo se fajn. Znanje je veliko vredno. Še bi se udeležila takšnih delavnic, če bi bile možnosti. Udeležbo priporočam tudi drugim, saj je to znanje koristno za vsakega.

Ema: Občutki so zelo dobri. Ne gre samo za učenje, ampak tudi medgeneracijsko druženje. Veliko ljudi sploh ne pozna računalnika. Takšne delavnice so zelo koristne, saj človek tako izgubi odpor do računalnika. Starejši ne smemo dopustiti, da možgani preveč počivajo.

Vilma: Moje počutje na teh delavnicah je bilo zelo vredu. Nekaj sem že vedela, druga znanja sem z veseljem sprejela. Vsi mentorji so bili zelo prijazni in dobri svetovalci.

Ljudmila: Bili so zelo lepi občutki. Lepo se zahvaljujem mentorjem za pomoč, da so nam svetovali in se »mučili« z nami. Želim si, da bi se še lahko večkrat dobili in obnovili doseženo znanje.

Marija: Vsak dan sem komaj čakala, da je bila ura štiri in sem šla na delavnice. Na tem mestu želim pohvaliti občino in vse, ki so sodelovali. Želim, da bi v občini bilo čim več takšnih delavnic.

Alojzija: Medgeneracijsko druženje se mi zdi zelo koristno. Če bi še kdaj bile podobne delavnice, bi se jih z veseljem udeležila. Udeležila bi se tudi tečajev tujega jezika, saj je tudi tovrstno znanje zelo koristno. Npr. ko sem jaz hodila v šolo, smo se učili le srbohrvatskega jezika.

Vsem udeležencem se zahvaljujem za zbran pogum in jim čestitam za doseženo znanje. Prav tako se zahvaljujem prostovoljcem, brez katerih ne bi mogli izpeljati projekta ter tudi županu, ki je odobril in podprl projekt. Hvala tudi domačemu župnijskemu upravitelju, ki je pri mašah povabil ljudi k sodelovanju in vsem, ki so kakorkoli sodelovali. Tudi sama želim, da bi v občini večkrat izpeljali podobne medgeneracijske projekte, saj je tovrstno druženje res enkratno.

Lokalna koordinatorka Simbioz@ v občini Sv. Andraž v Slov. goricah, Alenka Vršič
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Andraž v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.