Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
3°C | 21°C
petek, 20.10.2017
6°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 22°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Povzetek decembrske seje Občinskega sveta


PROMET, OBVESTILA

| |
09.01.2014      16:03
A A

Povzetek decembrske seje Občinskega svetaDeli:

Ob koncu oktobra je Občinski svet z glasovanjem na dopisni seji določil letošnje dobitnike občinskih priznanj. Takoj na začetku decembra je Občinski svet Občine Sv. Andraž v Slov. goricah zasedal na svoji 18. redni seji. Svetniki so potrdili Odlok o turistični taksi, ki določa, da za eno nočitev turista v nastanitvenih objektih, ki so v naši občini, turistična taksa znaša 0,459 €. Potrdili so tudi Odlok o prodaji blaga zunaj prodajaln, s katerim je določen prodajni prostor in blago, ki se na tem prostoru lahko prodaja.

 

V nadaljevanju so svetniki obravnavali in potrdili Odlok o rebalansu Na podlagi ogleda cest ugotavljamo, da je na nekaterih odsekih še vedno prisotno drevje in grmičevje, ki sega v prosti profil občinske ceste in s tem ovira normalen pretok vozil. Posebej je to nevarno v zimskem času, ko zaradi padlih dreves prihaja do nepotrebnih zapletov pri izvajanju zimske službe. Odlok o občinskih cestah v občini Sveti Andraž v Slovenskih goricah (Uradni list RS, št. 83/99) v prvem odstavku 38. člena prepoveduje ogrožanje občinske ceste in prometa na njej, in sicer je prepovedano začasno ali trajno zasesti občinsko cesto ali njen del, izvajati ali opustiti kakršna koli dela na cesti in zemljišču ali objektih ob cesti, ki bi utegnila poškodovati cesto ali objekte na njej ter ovirati ali ogrožati promet na cesti. Vse stroške zavarovanja in odstranitve ovire na cesti in drugih posledic prepovedanih dejanj nosi tisti, ki jih je povzročil. V drugem odstavku v sedmi točki tega člena pa prepoveduje ob občinskih cestah postavljati ograje, zasaditi živo mejo, drevje, trto ali druge visoke nasade ali poljščine, nameščati ali odlagati ob cesti les, opeko in drugi material, če se s tem poslabša ali onemogoči preglednost ceste ali drugače ovira ali ogroža promet, poškoduje cesta ali poslabša njena urejenost.

 

Zato pozivamo lastnike gozdov in grmičevja ob občinskih cestah, da odstranijo vsa drevesa, ki visijo na cesto in predstavljajo nevarnost za ljudi in promet na njej. Prav tako se naj obrežejo krošnje dreves in grmičevja, ki segajo v varovalni pas in ki na kakršen koli način ovirajo normalen pretok prometa po občinskih cestah in izvajanje zimske službe.

 

Pozivamo vas, da odstranitev, posek drevja in grmičevja ob občinskih cestah izvršite do 30. januarja 2014. Pred morebitno sečnjo dreves je treba obvestiti pristojnega revirnega gozdarja Zavoda za gozdove RS. Medobčinska inšpekcija Skupne občinske uprave občin v Spodnjem Podravju bo po izteku roka opravljala inšpekcijske nadzore občinskih cest. V primeru ugotovitve kršitev bo ukrepala v skladu z Občinskim odlokom o občinskih cestah Občine Sveti Andraž v Slovenskih goricah. Sabina Jupič, medobčinska inšpektorica proračuna za leto 2013. Potrdili so tudi osnutek Odloka o proračunu Občine Sv. Andraž v Slov. goricah za leto 2014, ki je primerna podlaga za drugo obravnavo in je v 15-dnevni javni obravnavi in si ga lahko vsakdo ogleda na spletni strani občine ali pa na občinski upravi. Hkrati so z osnutkom potrdili tudi načrt razvojnih programov za obdobje od leta 2014 do leta 2017, kadrovski načrt in letni načrt pridobivanja in razpolaganja z nepremičnim premoženjem za leto 2014. Ker smo v občini postavili nove kozolce, namenjene za plakatna mesta, so svetniki obravnavali tudi Osnutek odloka o plakatiranju, ki je primerna osnova za drugo obravnavo. Odobrili so tudi nekaj sponzorstev domačim društvom ter se seznanili s skrivnostnimi političnimi relacijami med Vlado RS in Mestno občino Ljubljano.

 

Ob koncu seje so z odobravanjem prebrali še vlogo Društva upokojencev Sv. Andraž, ki želi obuditi življenje v naši edini slamnati hiški – Hrgovi domačiji.

Alenka Vršič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Andraž v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.