Logo MojaObčina.si

Starše

DANES
16°C
-3°C
JUTRI
13°C
-4°C

PROSTATA kako preprečevati težave

PROSTATA

Strokovnjaki so mnenja, da je težave s prostato bolje preprečevati kakor zdraviti, saj ko težave nastanejo, jih le težko pozdravimo, še posebej, če gre za raka prostate. Nevarno je tudi zastajanje urina v sečilih zaradi močnega pritiska prostate na sečnico. To lahko povzroči nastanek uremije – pojava, ko strupi, ki bi se morali preko sečil izločiti, zastajajo v telesu oz. v krvi. Povečanje prostate redkokdaj dokončno pozdravimo, slej ko prej se spet pojavi. Prav tako nismo vedno mlajši, temveč se staramo. Obsečnica bo kljub prizadevanjem še vedno malo povečana. Zaradi prehlada, zaradi hladnega piva ali drugih razlogov lahko prostata spet nabrekne in povzroči stare težave. Spet si moramo pomagati. To je dobro vedeti, da ne bomo razočarani, če se težave ponovno pojavijo. Zaradi preprečevanja ponovnega pojavljanja težav s prostato je priporočeno, da bi naravna dopolnila jemali v manjši količini (polovico ali tretjino normalne doze) še naprej in tako obsečnico s tem »držali v šahu«. Pri povečani prostati gre za starostni pojav in ker se nenehno staramo, si ne smemo domišljati, da bomo za vse življenje rešeni težav, če nam jih je enkrat posrečilo pregnati. Zato moramo naravi nenehno pomagati, da bi preprečili nove težave.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!