Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
19°C | 28°C
petek, 30.06.2017
15°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 24°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
19°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Luka Milec se vrača na motokros steze


ŠPORT

| |
04.05.2012      10:20
A A

Luka Milec se vrača na motokros stezeDeli:

 

 Pred mesecem dni (29.3.2012) se je Luka potem, ko je na treningu nesrečno skočil na motor voznika , ki je padel pred njim na skoku, poškodoval. Utrpel je zlom spodnjega dela koželjnice, ki so mu ga v mariborski bolnišnici odlično naravnali in mu nadeli mavec. Njegova volja in pomoč njegovega fizioterapevta sta pripomogli, da je Luka po natanko štirih tednih ponovno sedel na motor in naredil lažji trening, ki je vlil upanje, da se lahko 1.maja odpravijo na dirko.

 

Že v ponedeljek 30.4.2012 se je na prizorišču v Semiču odvijala dirka za Pokalno prvenstvo Slovenije v motokrosu. Luka je želel to dirko odpeljati kot trening pred Državno dirko Slovenije, ki ga je čakala naslednji dan na istem dirkališču. Že na samem jutranjem treningu se je videlo, da je Luka povsem pozabil na svojo roko in odpeljal v svojem stilu, skakal vse skoke in naredil 9 sekund hitrejši krog od drugo-uvrščenega voznika.

V prvi vožnji se je moral spopasti z novo težavo: takoj po startu mu je spustila zračnica na prednjem kolesu, kar je upočasnilo njegovo vožnjo in je s svojo borbenostjo pripeljal do 2.mesta. Drugo vožnjo je brez težav odpeljal na prvem mestu in si tako zagotovil skupno zmago.

 

V torek ,1.maja 2012, je odpeljal drugo letošnjo dirko za Državno prvenstvo Slovenije, kjer je brez težav tako trening kot obe vožnji odpeljal od starta do cilja na prvem mestu in si tako zagotovil novo zmago in povečal skupno vodstvo v seštevku za Državno prvenstvo Slovenije.

 

V tem mesecu, ko je Luka zaradi poškodbe moral počivati, se je odvijala tudi dirka za Evropsko prvenstvo v Italiji, ki pa je zaradi slabega vremena bila odpovedana in tako Luka ostaja v borbi za najvišja mesta tudi v tem prvenstvu. Že 12. in 13. maja ga čaka naslednja dirka za Evropsko prvenstvo, ki se bo odvijala v Sloveniji na dirkališču v Brežicah.

 

Lep športni pozdrav!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!