Logo MojaObčina.si

Starše

DANES
26°C
10°C
JUTRI
29°C
13°C

Očistimo občino Starše 2021

 V soboto, 8. maja 2021, bo Občina Starše ponovno organizirala prostovoljsko okoljsko akcijo Očistimo občino Starše. V čistilno akcijo ste tudi letos zraven stalno sodelujočih organizacij – KS-ov in društev iz občine, vabljeni vsi občani.

Ker je akcija prostovoljna, želimo pritegniti čim večje število občanov, društev in organizacij.

Namen Občine Starše za organizacijo tega projekta ni samo v tem, da se občina fizično očisti, ampak tudi ozaveščati ter izobraževati občane, kako ravnati z okoljem. Okrepiti želimo sodelovanje med sodelujočimi organizacijami in prostovoljci ter krepiti prostovoljstvo v vseh segmentih družbenega življenja v občini.

Ob 8. uri zjutraj se zberemo na zbirnih mestih po vaseh. V Staršah športno društvo-igrišče in LD Starše, Rošnji-Loki, Marjeti, Trničah, Prepoljah, Brunšviku in Zlatoličju.

 Zbirna mesta in kontakti:

 Občina Starše: kontakt: Bogdan Rokavec, 031 442 600

Starše: igrišče in lovski dom (lovci), kontakt: Jožica Kmetec, 041 994 894

Zlatoličje: igrišče; kontakt: Katrin Korotaj, 031 757 671

Marjeta: igrišče; kontakt: Nataša Klasinc, 040 308 580

Trniče: pri gasilskem domu; kontakt: Franc Kirbiš, 041 594 753

Prepolje: pri krajevni skupnosti; kontakt: Jožefa Kelc, 040 891 110

Brunšvik: na igrišču; kontakt: Dušan Majcen, 051 303 038

Loka-Rošnja: pri kulturnem domu v Rošnji, kontakt: Srečko Pušnik, 031 612 309.

Prosimo vas, da odpadke zbirate ločeno, v raznobarvne vreče:

modra vreča (embalaža),

črna vreča (ostali odpadki, ki jih ni moč zbrati ločeno),

zelena vreča (embalažno steklo),

rdeča vreča (baterije, kartuše, tonerji,…).

 Nevarnih odpadkov, kot so azbestne plošče, igle, sodi z nedoločljivo vsebino, kemikalije, ipd. ne pobirajte in ne premeščajte. Poskrbljeno je za rokavice, vrečke in malico, dobro voljo pa zagotovite vi. Udeležence pozivamo, da se primerno obujejo ter ustrezno zaščitijo pred klopi.

 Akcija bo potekala v vsakem vremenu! Vabljeni!

 SPLOŠNI UKREPI ZA PREPREČEVANJE ŠIRJENJA     OKUŽBE Z VIRUSOM SARS-COV-2

Udeležence akcije pozivamo, da skladno s priporočili Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) upoštevajo splošna priporočila za preprečevanje širjenja okužbe, za  ves čas sodelovanja v akciji. Da bi ugodno epidemiološko situacijo ohranili tudi v prihodnje, je izjemno pomembno upoštevanje osnovnih temeljnih higienskih ukrepov in medosebne razdalje vsaj 1,5 metra.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi