Logo MojaObčina.si

Starše

DANES
20°C
5°C
JUTRI
22°C
6°C
4178

Zmanjšanje poplavne ogroženosti v Občini Starše – na območju naselij Loka, Rošnja, Starše in Zlatoličje v sklopu projekta »Zagotovitev poplavne varnosti porečja Drave – Območje Ptujske Drave«

Direkcija Republike Slovenije za vode (DRSV) izvaja projekt »Zagotovitev poplavne varnosti porečja Drave – Območje Ptujske Drave«. Vrednost celotnega projekta znaša 14,8 milijona evrov (z DDV), od tega prispeva 550.000 EUR Sklad za vode. Preostanek vrednosti projekta delno financirata Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj (80 % oz. 11.402.118,40 EUR) in Republika Slovenija (20 % oz. 2.850.529,60 EUR). Projekt se izvaja od leta 2020 in bo predvidoma trajal do konca leta 2023. V okviru projekta se bo izvedlo več podprojektov – tako imenovanih ukrepov, ki so namenjeni zmanjšanju poplavne ogroženosti ob reki Dravi in njenih zalednih pritokih. Ukrepi v sklopu projekta se bodo izvajali na območju Mestne občine Ptuj, Občine Duplek, Mestne občine Maribor in Občine Starše.

V skladu s projektnima dokumentacijama DGD »Protipoplavni ukrepi za objekte v naselju Loka in Rošnja v Občini Starše« (VODNOGOSPODARSKI BIRO MARIBOR d.o.o., št. projekta 3965/19, marec 2020, dopolnitev: december 2021 in junij 2022) in »Protipoplavni ukrepi za objekte v naseljih Starše in Zlatoličje v Občini Starše« (VODNOGOSPODARSKI BIRO MARIBOR d.o.o., št. projekta 4034/20, marec 2022, dopolnitev: junij 2022) je na območju Občine Starše predvidena izvedba ureditev, s katerimi se bo zmanjšala poplavna ogroženost prebivalcev in stavb pred visokimi vodami s stoletno povratno dobo.

Ureditve za zagotavljanje varnosti pred poplavami pri Q100 v Občini Starše, ki so predvidene v območjih naseljih Loka, Rošnja, Starše in Zlatoličje (območja, kjer so predvidene ureditve so razvidna iz Slike 1, Slike 2 in Slike 3), med drugim vključujejo izvedbo visokovodnih zidov in nasipov oziroma individualne ukrepe (namestitev protipoplavnih panelov), postavitev protipoplavnih pregrad itd.

Za ukrepe v Občini Starše intenzivno potekajo aktivnosti za realizacijo projekta, vključno s pridobivanjem pravice graditi na zemljiščih, ki so potrebna za realizacijo projekta. Izvajalec nadzora del je JV PROVOG, inženirske storitve d.o.o., Pernovo 4B, 3310 Žalec (vodilni partner) in MILT inženiring, Iztok Žvegla s.p., Cesta 30. avgusta 4, 1260 Ljubljana – Polje (partner), trenutno pa je v teku javno naročilo za izbiro izvajalca gradnje.

Podrobnejši opis ureditev je razviden iz zgoraj navedenih projektnih dokumentacij, vpogled v kateri je možen po predhodni najavi na Občini Starše (kontakt: Mojca Kacjan, mag., tel. št. 02 686 48 07).


Direkcija Republike Slovenije za vode,
Projektna pisarna Maribor,
Glavni trg 19c, 2000 Maribor
Tel.: (02 234 96 30)

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi