Logo MojaObčina.si

Starše

DANES
11°C
7°C
JUTRI
12°C
7°C

4. TRGATEV V PREPOLJAH

V soboto 11. 10. 2014 smo se gasilci PGD Prepolje odločili, da bomo obrali svoje brajde. Zraven smo še povabili KUD URŠKA, KGD Ptičica in KS Prepolje, kateri so se na povabilo brez premisleka odzvali. Zbralo se nas je preko 60 obiralcev. Po zboru smo takoj ugotovili, da imamo premalo brajd za tolikšno število ljudi-obiralcev. Obrnili smo se na vaščane Prepolj in sicer: KAC Ivanko, FUREK Roberta in VIGEC Silva, kateri so nam ponudili svoje brajde, da jih oberemo in si odpeljemo grozdje. Takoj se je pričelo tudi z mletjem in stiskanjem grozdja.

 

Gasilci smo pripravili obilno malico za vse udeležence, ženske  so prinesle pecivo ter kot se za trgatev spodobi, so se pekli tudi kostanji.Pričetka obiranja grozdja se je udeležil tudi g. župan Bojan Kirbiš, za kar se mu gasilci iskreno zahvaljujemo. Druženje še je nato trajalo pozno v noč in tako smo si tudi obljubili, da se vidimo naslednje leto na 5. obiranju brajd (trgatvi).

 

PGD Prepolje se zahvaljuje vsem sodelujočim še posebej pa darovalcem grozdja.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi