Logo MojaObčina.si
DANES
9°C
5°C
JUTRI
10°C
6°C
Oceni objavo

Srečanje PROSTOFERJEV

1. februarja so se na povabilo Občine Sodražica v Žimaricah v Gostilni pri Lukatu zbrali Prostoferji kot krajše rečemo prostovoljnim šoferjem. Srečanja so se poleg devetih šoferjev udeležili še Viktorija Muha, predstavnica zavoda Zlata mreža, ki projekt organizira, ter predstavniki Občine Sodražica, ki za izvajanje projekta zagotavlja materialna sredstva. Darja Vetrih, direktorica občinske uprave, je poudarila, da prostovoljci opravljajo pomembno delo na področju mobilnosti starejših, ki nimajo možnosti druge oblike prevoza, in se jim ob tej priložnosti tudi zahvalila. Še posebno je izpostavila predano delo Milke Gornik, predsednice Društva upokojencev, ki poleg tega, da je prostovoljna šoferka, tudi skrbi, da se projektu vsako leto pridruži še kakšen nov prostovoljni šofer. Seveda tudi leta in zdravje naredijo svoje, tako da nekateri prostovoljni šoferji tudi zaključijo svoje delo v projektu. Konec koncev gre za projekt, v katerem so izvajalci in uporabniki upokojenci. Viktorija Muha je ob tem poudarila, da brez prostovoljcev šoferjev, ki darujejo svoj čas, izvajanje projekta seveda ne bi bilo možno. Šoferji so ob tem povedali s kakšnimi izzivi se srečujejo pri izvajanju prevozov in si izmenjali izkušnje. Iz izkušenj prostoferjev smo izvedeli, da večina uporabnikov razume, da gre za prostovoljno delo, se pa najde tudi kdo, ki meni, da sta prevoz in še kakšna dodatna usluga samoumevna.

Oglejte si tudi