Logo MojaObčina.si

Sodražica

DANES
4°C
-4°C
JUTRI
9°C
-5°C
2164

S PRIHODOM VLAKA SE ODPIRAJO NOVA VRATA NAŠEMU OBMOČJU

Tudi v Sodražici se veselimo odprtja železniške proge med Ljubljano in Kočevje. S tem se odpira za celotno območje nova alternativna oblika prevoza, kar predstavlja nova vrata povezanosti našega območja. Da bi pa bila ta povezanost čim bolj prilagojena potrebam ljudi, smo se župani sestali z državnim sekretarjem na Ministrstvu za infrastrukturo, Alešem Miheličem, in predstavniki Slovenskih železnic, kjer smo predstavili in dogovorili nekaj prilagoditev voznega reda (v jutranjem času tudi dodatna linija) in za nas pomembno umestitev postaje Žlebič med glavna postajališča na tej progi, kjer bo vlak sedaj stalno ustavljal. Na sestanku je bilo predstavljeno, da se bo vozni red lahko dodatno izboljšal in prilagodil, ko bo obnovljena železniška postaja Grosuplje, s čimer bo tudi tehnično omogočeno križanje in ustavljanje več vlakom.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi