Logo MojaObčina.si

Sodražica

DANES
34°C
18°C
JUTRI
33°C
18°C
2164

NAPREDEK NA 3.A RAZVOJNI OSI

Župan mag. Blaž Milavec se je danes skupaj s kolegi župani na 3.a razvojni osi sešel z ministrom Jernejem Vrtovcem in državnim sekretarjem Aleše Miheličem iz ministrstva za infrastrukturo glede načrtovanja 3.a razvojne osi. Na sestanku so bili županom predstavljeni konkretni kratkoročni in dolgoročni načrti za ureditev boljše pretočnosti prometa zlasti na Škofljici, pa tudi naprej proti Velikim Laščam. Pomembno sporočilo je, da bo vlada ponovno odprla postopek umeščanja škofljiške obvoznice v prostor. Del časa je bil namenjen predstavitvi nove železniške povezave med Kočevjem in Ljubljano, kjer je župan Milavec ponovno opozoril na uvedbo dodatnih avtobusnih linij med Žlebičem in Sodražico ter Loškim Potokom in njihovo uskladitev z voznim redom vlaka. Državni sekretar je zagotovil, da pripravljajo ustrezne rešitve glede avtobusne povezanosti zaledja. Ob robu srečanja je župan s pristojnimi predstavniki DRSI preveril potek priprav na projektiranje kolesarske poti in glede javnega naročila za izvedbo obnove ceste v Žimaricah.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi