Logo MojaObčina.si

Sodražica

DANES
17°C
9°C
JUTRI
20°C
8°C
2164

EPIDEMIOLOŠKA SLIKA OBČINE SLABA

V zadnjih nekaj dneh se je epidemiološka slika zelo poslabšala ne le v državi, ampak tudi v občini. Glavno žarišče je osnovna šola, kjer se dnevno povečuje število okuženih. Vodstvo šole in občine sta v stalnem stiku s pristojnimi na NIJZ in ZD Ribnica, ki sicer zatrjujejo, da je situacija resna, a še ne kritična. Kljub temu je za jutri, 15. 10. 2020, sklicana koordinacija vodstva občine in občinskega štaba CZ s predstavniki šole, ZD in drugih organizacij, kjer naj bi sprejeli nekatere odločitve, predvsem o začasni odpovedi vseh javnih prireditev in dogodkov, zaprtju športne dvorane in nekaterih drugih javnih ustanov ter o ostalih ukrepih. Kljub temu, da se v šoli zelo trudijo prilagoditi se nastalim razmeram in organizirati pouk za učence v šoli in hkrati tudi za tiste v karanteni, je župan ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport že predlagal tudi začasno (delno) zaprtje šole in vrtca. Odločitev pristojnih o tem se še čaka. 

Občina Sodražica zaradi nastale epidemiološke situacije naproša vse občanke in občane za strogo in dosledno spoštovanje vseh predpisanih ukrepov ter poziva k uporabi zaščitnih sredstev in izogibanju medsebojnega druženja oz. izpostavljanja nepotrebnim tveganjem za okužbo s Covid-19. V primeru suma okužbe pa naj se vsakdo nemudoma obrne na svojega osebnega zdravnika.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi