Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Danes bo jasno. Popoldne bo na severovzhodu zapihal šibak jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 12 °C.
-1°C | 13°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 8°C
petek, 26.01.2018
5°C | 11°C
sobota, 27.01.2018
6°C | 11°C
nedelja, 28.01.2018
3°C | 12°C
Opozorila
Sreda, 24.1.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
13°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Tinktura iz lana (Linum usitatissimmum)


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
06.12.2016      13:47
A A

Tinktura iz lana (Linum usitatissimmum)Cvet lana
Cvet lana
Deli:

Tinktura iz lana  50ml
Glavna učinkovina je rastlinska sluz, maščobne kisline, vlaknine, linolenska kislina. Tinktura iz lana znižuje holesterol, varuje pred obolenji srca in ožilja. Raziskava leta 2001 je potrdila, da zdravi ledvična obolenja, leta 2000, da dobro vpliva na arterosklerozo. Lan pomaga ohranjati dober vid pri težavah z mrežnico in drugih starostnih težavah z vidom (siva mrena). Lan je pomemben vir esencialnih maščobnih kislin, ki lahko pomagajo preprečevati nabiranje maščob v tkivih. Laneno olje je najbolj koncentriran rastlinski vir omega 3, ki ga najbolj primanjkuje vegetarijancem. Vpliva dokazano pozitivno na ravne holesterola, zdravje srca in ožilja, pri zdravljenju kožnih bolezni kot so izpuščaji in psoriaza.

 

V ljudskem zdravilstvu je Tinktura iz lana zdravilo za revmatizem in bolezni jeter predvsem zato, ker kot odvajalo odplavlja strupene snovi iz telesa.

 

Tinktura iz lana vsebuje lignin, ki je skozi raziskave pokazal, da zmanjšuje možnost nastanka raka dojke in jajčnikov, ker zmanjšuje aktivnost estrogena, glavnega ženskega spolnega hormona, ki lahko povzroča rast malignih tvorb.

Tinktura iz lana je narejena na Eko kmetiji Pr’Nejc po receptu babic. Je 55 tinktura našega društva. Vse sestavine so z območja Javorske energijske in učne poti in jih tržimo pod brentom Janez Javorski.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!