Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.01.2018

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno, zjutraj in dopoldne bo po nekaterih nižinah megla ali nizka oblačnost. Zvečer se bo od zahoda znova pooblačilo. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 7, na Primorskem do 10 °C.
1°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
2°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2018
-1°C | 6°C
torek, 23.01.2018
0°C | 9°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 7°C
Opozorila
Sobota, 20.1.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Od petka do nedelje vas Srce v Šmartno pelje


KULTURA, TURIZEM, DOGODKI, DRUŠTVA, ZAVODI, VERSKE, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
29.08.2015      18:15
A A

Od petka do nedelje vas Srce v Šmartno peljeTa vikend srce v Šmartno pelje
Ta vikend srce v Šmartno pelje
Deli:

V Srcu Slovenije, v Šmartnem pri Litiji te dni poteka vikend odprtih vrat pri ponudnikih kulinarike, medu in znanja, lahko si naberete pozitivno energijo, lahko se naužijete čistega zraka in uživate ob čudovitem razgledu, ki priča, kako je naša dežela čudovita in majhna, a velika hkrati. Rdeči srčki na vratih poleg ljubezni pomenijo strast do dela in do ljudi, kar pomeni, da boste zagotovo deležni zanimivih in atraktivnih stvari.

 

Obiskovalci so v petek že bili na vodenem ogledu po Šmartnem, kasneje pa so ustvarjali skupaj s keramičarko Barbaro Dacar, danes, v soboto so si lahko ogledali edinstveno zbirko prodnikov na Bregu s strokovnim vodstvom iz društva LAZ, ali pa so se podali na gozdno čebelarsko pot v spremstvu strokovnjaka iz Zavoda za gozdove. Povsod jih je pričakala dobra volja gostiteljev, ki so te dni odprli svoja vrata in pa tudi raznolika dobrodušna presenečenja.

 

Tudi jutri bo v občini Šmartno pri Litiji zanimivo. Na Gradišču, na obronku Jablaniške doline, vas pričakujeta Domačija Spominov ter Ekodomačija Vovk, ki sta svoje obiskovalce že razvajali pretekla dneva z atraktivnim vodenjem. Doživeto raziskovanje Primskovega ob 10. uri vam bo prineslo znanja o sakralni, kulturni in arhitekturni dediščini, kot zanimivost pa si boste lahko ogledali tudi grob Jurija Humerja, zdravitelja s Primskovega. Številni verjamejo, da je njegov grob še dandanes pravi vir pozitivnih vibracij. Prav gotovo boste si pozitivno energijo pridobili na Javorski energijski poti, po kateri vas bodo od 11.30 dalje popeljali člani Športnega društva Javorje in vam razkrili tančico skrivnosti o izvoru energij, zdravilnih vibracijah in rastlinah. Kot do sedaj boste lahko pokukali na vrt Jožice Bajc Pivec, zeliščarke in poznavalke zdravilnih rastlin, kjer boste izvedeli številne podrobnosti o zdravilnih rastlinah, dobili priložnost za vpogled v njeno ustvarjanje in izdelovanje naravnih izdelkov, mogoče pa vam zaupa tudi kakšen recept, ki bi lahko pomagal v primeru kakšnih zdravstvenih težav. Od 14. ure dalje se predstavlja tudi na gradu Bogenšperk, kjer vas bo uro kasneje popeljala po grajskem parku. Grad Bogenšperk bo v nedeljo vsekakor poskrbel za to, da vam bo zabavno. Ob 11.00 bo prvi voden ogled po gradu, ob 14.00 bo vodenje po srednjeveškem Lichtenbergu, ustvarjalne delavnice, predstavitve rokodelcev, ob 16.00 bo drugi voden ogled gradu, ob 17. 00 pa se bo dogajala prava dogodivščina v parku: Valvasorjev mladi raziskovalec. Grad in zbirke si v lastni režiji lahko ogledate kadarkoli, v grajski krčmi pa vas čaka odlična kava, okusne tortice in najboljši domači sladoled daleč naokoli. Za razvajanje borbončih z okusnimi kosili pa bodo poskrbeli v Gostilni Maček, V Gostilni pri Janezu in v Pustovem mlinu.

 

Vljudno vabljeni!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JAVNI ZAVOD BOGENŠPERK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!