Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Dopoldne se bo v zahodni Sloveniji delno zjasnilo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Kamilica (Matricaria chamomilla)


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
04.07.2016      11:04
A A

Kamilica (Matricaria chamomilla)Kamilice ob Javorski energijski in učni poti.
Kamilice ob Javorski energijski in učni poti.
Deli:

Predstavljamo vam dva izdelka iz kamilice. Kamilice uporabljamo tudi v Javorski zelišni mešanici. Na razpolago je tudi kot samostojna zel.

Tinktura iz kamilice 50ml, blaži in pomirja bolečine ter blaži krče. Tinktura iz kamilic pomaga proti revmatizmu, notranjemu nemiru, vihravosti, nespečnosti in duševnim težavam. Blagodejno deluje na želodec in črevesje. Blaži želodčne krče, vnetje debelega črevesa, drisko, vnetje tankega črevesa, vnetje želodčne sluznice, pomaga pri napenjanju in vetrovih. Tinktura iz kamilic odpravlja težave z ledvicami in žolčnikom.

Zunanje je Tinktura iz kamilic dobra za izpiranje vse vrste ran in opeklin, saj pospešuje celjenje in razstruplja bakterijske strupe, skrči prizadeto tkivo in hkrati razkuži rane. Pomaga tudi pri kožnih težavah z aknami, ognojki in obnohtnici.

Sestavine: domači sadjevec in cvetovi kamilice iz EKO kmetije ob Javorski energijski in učni poti.

Način uporabe: 3 krat po 17 - 19 kapljic dnevno z malo vode, čaja, soka, medu ali sladkorja. Steklenička zadošča za približno tri tedne. Priporočamo vsaj štiritedensko terapijo.

Tinktura iz kamilice je naraven, ročno izdelan izdelek po nasvetu babic iz blagovne znamke Janez Javorski.

Tinktura iz kamilice je petdeseta tinktura Janez Javorskega. V pripravi so nove, saj kar Narava ponuja, ponuja nam v uporabo z ljubeznijo, kot moramo mi skrbeti zanjo in jo ne uničevati, temveč  ji vračati njeno ljubezen s svojo.

Mazilo iz kamilice 42 ml, je popolnoma naravno mazilo Janeza Javorskega iz EKO kmetije. Mazilo iz kamilice je ročni izdelek iz naslednjih sestavin: mast, čebelji vosek, ognjičevo olje in kamilica. Ko zaradi lobijev zdravilna zelišča tonejo v pozabo, se kamilica še najbolj drži v domači zeliščni lekarni. Zdravilne lastnosti kamilice so znane že od časov starih Grkov. Tudi stari Egipčani so cenili njeno moč in protivnetni učinek. Pozitivne učinke na kožo so potrdila tudi novejša znanstvena dognanja.

Mazilo iz kamilice uporabljamo za občutljivo kožo na obrazu, suho kožo, proti suhi, razpokani in prenapeti ter otrdeli koži, varuje kožo pred izsuševanjem, varuje kožo pred mrazom, vetrom in vlago, vlaži kožo, obnavlja, regenerira kožo, nadomesti dnevno in nočno kremo.

Ognjič, kamilica in čebelji vosek so iz  okolice Javorske energijske in učne poti, iz neokrnjene narave.

Mazilo iz kamilice je brez konzervansov. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR
ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR
JAVORJE 23
Tel:041 614 536
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
31.10.2017 | Družabni dogodki
NOČ ČAROVNIC NA GRADU BOGENŠPERK
31.10.2017 | Družabni dogodki
NOČ ČAROVNIC NA GRADU BOGENŠPERK

Bodite prvi pri oddaji mnenja.